Čtyři vozidla Škoda Yeti pro Zdravotnickou záchrannou službu Libereckého kraje pro poskytování rychlé lékařské pomoci v setkávacím systému Rendez-vous se zástavbou v koncepci FD servis Praha. Výstražná světelná technika WHELEN v Lineární Super-LED technologii je zastoupena nízko profilovou LED diodovou světelnou soupravou Justice a LED diodovými světelnými zdroji LINZ6B zapuštěnými v karoserii vozidel pomocí pryžových adaptérů ZM5544 WoodWay. Okolí každého vozidla je perfektně osvětleno pomocí tři LED diodových pracovních osvětlení Scenelite SI6_6-3MV LABCRAFT. Výstražná zvuková technika WHELEN umožňuje vozidlům vysoký výstražný tón díky 100 W siréně ALPHA12X, jenž je určená pro skrytou montáž s pomocí 100 W plochého reproduktoru SA315P malého kruhového profilu s nylonovou membránou za maskou vozidla. Vozidlo je vybaveno v zavazadlovém prostoru výsuvnou Carmo plotnou Sortimo. Polep vozidla je proveden reflexními prismatickými fóliemi Reflexite.

 

Fotogalerie

Napsali o nás

Video

Video

Video

Video prezentující rozdíl mezi bezkonkurenční výstražnou světelnou a zvukovou technikou WHELEN na vozidle Šoda Yeti a konkurenční výstražnou světelnou a zvukovou technikou na vozidle Volkswagen Transporter T5.

Video

Sanitní vozidlo Volkswagen Transporter T5 nestátního zdravotnického zařízení AMBULANCE MEDITRANS, s. r. o. v koncepci zástavby sanitního vozidla kategorie A2. Na střeše vozidla jsou umístěny tři LED diodové majáky Comet Hansch a v masce vozidla jsou umístěna LED diodové světelné zdroje LINZ6B WHELEN v Lineární Super-LED technologii! Výstražné zvukové zařízení WHELEN je použito ve formě 100 W sirény ALPHA12X určené pro skrytou montáž s jedním 100 W plochým reproduktorem SA315P malého kruhového profilu s nylonovou membránou za maskou vozidla. Dokonalému osvětlení interiéru vozidla napomáhají na stropě vozidla dvě zapuštěná LED osvětlení Flushline CXLED LABCRAFT. Interiér vozidla je tvořen třemi FD formovanými laminátovými díly (přepážka, podlaha s boky ke stropu a samotný strop) s minimem možných spár. Transportní technika je ve vozidle zastoupena oddělitelnými nosítky RIT880A4B Kartsana a transportním křeslem DLOUHY. Vozidlo je rovněž vybaveno dvěma otočnými, polohovatelnými a sklopnými sedadly VIVID TURNY SmartFoor řady M1.

 

 

Fotogalerie

Video

Dvě vozidla Škoda Yeti pro Zdravotnickou záchrannou službu Středočeského kraje pro poskytování rychlé lékařské pomoci v setkávacím systému Rendez-vous se zástavbou v koncepci FD servis Praha. Bezkonkurenční výstražná světelná technika WHELEN v Lineární Super-LED technologii je zastoupena nízko profilovou LED diodovou světelnou soupravou Liberty a LED diodovými světelnými zdroji LINZ6B zapuštěnými v karosérii vozidla pomocí pryžových adaptérů ZM5544 WoodWay. Dále je ve vozidle použito vysoce frekvenční výstražné zvukové zařízení WHELEN skládající se ze tří tónové 100 W sirény ALPHA12X určené pro skrytou montáž a 100 W plochého reproduktoru SA315P malého kruhového profilu s nylonovou membránou za maskou vozidla. Vozidlo je vybaveno v zavazadlovém prostoru výsuvnou Carmo plotnou Sortimo, která je osvětlována pomocí dvouřadé zářivky DX16 LABCRAFT. Polep vozidla je proveden reflexní prismatickou fólií Reflexite dle Battenbergské dohody.

 

 

Fotogalerie

Video

Vozidlo Škoda Octavia Scout Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje pro poskytování rychlé lékařské pomoci v setkávacím systému Rendez-vous. Výstražná světelná technika WHELEN v Lineární Super-LED technologii je zastoupena nízko profilovou LED diodovou světelnou soupravou Justice na střeše vozidla a LED diodovými světelnými zdroji LINZ6B zapuštěnými v karosérii vozidla pomocí pryžových adaptérů ZM5544 WoodWay. Výstražné zvukové zařízení WHELEN je použito ve formě 100 W sirény ALPHA12X určené pro skrytou montáž a jednoho 100 W plochého reproduktoru SA315P malého kruhového profilu s nylonovou membránou za maskou vozidla. Vozidlo je vybaveno v zavazadlovém prostoru výsuvnou Carmo plotnou Sortimo, která je osvětlována pomocí dvouřadé zářivky DX16 LABCRAFT. Polep vozidla je proveden reflexními prismatickými fóliemi Reflexite.

 

Fotogalerie

Sanitní vozidlo Mercedes-Benz Vito 115 CDI v koncepci zástavby sanitního vozidla kategorie A2 v osazení bezkonkurenční výstražné světelné techniky WHELEN v Lineární Super-LED technologii! Jedná se o nízko profilovou LED diodovou světelnou soupravu Justice a nízko profilový LED diodový maják L32 na střeše vozidla a LED diodové světelné zdroje LINZ6B v masce vozidla. Výstražné zvukové zařízení WHELEN je použito ve formě 100 W sirény ALPHA12X určené pro skrytou montáž s jedním 100 W plochým reproduktorem SA315P malého kruhového profilu s nylonovou membránou za maskou vozidla. Interiér vozidla a prostor pod zadními výklopnými dveřmi osvětlují dvouřadé zářivky DX16 LABCRAFT. Přepážka vozidla je tvořena FD formovaným laminátovým dílem. Ve vozidle dále naleznete od společnosti PB Metech GmbH výsuvný stůl nosítek Easy-Flex. Transportní technika je ve vozidle zastoupena oddělitelnými nosítky Stollenwerk a transportním křeslem Utila s nájezdovou rampou.

 

Fotogalerie

Dvě vozidla Renault Master Záchranné a dopravní zdravotní služby Pragomedika plus a.s. v osazení bezkonkurenční výstražné světelné techniky WHELEN v Lineární Super-LED technologii! Jedná se o nízko profilové LED diodové světelné soupravy Justice a nízko profilové LED diodové majáky L32 na střeše vozidel a LED diodové světelné zdroje LINZ6B v masce vozidel. Výstražné zvukové zařízení WHELEN je použito ve formě 100 W sirén ALPHA12X určených pro skrytou montáž s jedním 100 W plochým reproduktorem SA315P malého kruhového profilu s nylonovou membránou za maskou vozidla. Ve vozidlech je použita transportní technika ve formě oddělitelných nosítek Clinic Extero Medirol. Polep vozidla je proveden reflexními prismatickými fóliemi Reflexite.

 

Fotogalerie

Dvě vozidla Mercedes-Benz Vito pro ATLAS dopravní zdravotní službu v.o.s. v osazení bezkonkurenční výstražné světelné techniky WHELEN v Lineární Super-LED technologii! Jedná se o nízko profilové LED diodové světelné soupravy Justice a nízko profilové LED diodové majáky L32 na střeše vozidel a LED diodové světelné zdroje LINZ6B v masce vozidel. Výstražné zvukové zařízení WHELEN je použito ve formě 100 W sirén ALPHA12X určených pro skrytou montáž s jedním 100 W plochým reproduktorem SA315P malého kruhového profilu s nylonovou membránou za maskou vozidla. Interiér vozidel je tvořen dvěma FD formovanými laminátovými díly (přepážka a strop s boky k podlaze) s minimem možných spár. Podlahy samotné jsou tvořeny snadno omyvatelnou protiskluzovou podlahovou krytinou altro. Transportní technika je ve vozidlech zastoupena oddělitelnými nosítky AutoRibeiro a transportními křesly FD01/08 s výsuvnými nájezdovými FD ližinami. Polep vozidel je proveden reflexními prismatickými fóliemi Reflexite.

Fotogalerie

Vozidlo Škoda Octavia Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje pro poskytování rychlé lékařské pomoci v setkávacím systému Rendez-vous pokřtěné jménem ´Alex číslo dvě´. Výstražná světelná technika WHELEN v Lineární Super-LED technologii je zastoupena nízko profilovou LED diodovou světelnou soupravou Liberty na střeše vozidla, LED diodovými světelnými zdroji LINZ6B zapuštěnými v karosérii vozidla pomocí pryžových adaptérů ZM5544 WoodWay a přídavným jednodílným LED diodovým světelným zdrojem Avenger umístěným na přístrojové desce za čelním sklem vozidla. Výstražné zvukové zařízení WHELEN je použito ve formě 100 W sirény ALPHA12X určené pro skrytou montáž a jednoho 100 W plochého reproduktoru SA315P malého kruhového profilu s nylonovou membránou za maskou vozidla. Vozidlo je vybaveno v zavazadlovém prostoru výsuvnou Carmo plotnou Sortimo, která je osvětlována pomocí dvouřadé zářivky DX16 LABCRAFT. Polep vozidla je proveden reflexními prismatickými fóliemi Reflexite.

 

 

Fotogalerie

Napsali o nás

Další vozidlo Škoda Yeti pro Zdravotnickou záchrannou službu Jihočeského kraje pro poskytování rychlé lékařské pomoci v setkávacím systému Rendez-vous se zástavbou v koncepci FD servis Praha. Výstražná světelná technika WHELEN v Lineární Super-LED technologii je zastoupena nízko profilovou LED diodovou světelnou soupravou Liberty a LED diodovými světelnými zdroji LINZ6B zapuštěnými v karosérii vozidla pomocí pryžových adaptérů ZM5544 WoodWay. Dále je ve vozidle použito výstražné zvukové zařízení WHELEN skládající se ze 100 W sirény ALPHA12X a 100 W plochého reproduktoru SA315P malého kruhového profilu s nylonovou membránou za maskou vozidla. Vozidlo je vybaveno v zavazadlovém prostoru výsuvnou Carmo plotnou Sortimo, která je osvětlována pomocí dvouřadé zářivky DX16 LABCRAFT. Polep vozidla je proveden reflexní prismatickou fólií Reflexite dle Battenbergské dohody. Níže daná fotogalerie dokumentuje absolutně bezkonkurenční výkon jak světelné výstražné techniky WHELEN, tak i reflexních prismatických fólií Reflexite!  

Fotogalerie

Repasované vozidlo Volkswagen Passat Combi Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje pro poskytování rychlé lékařské pomoci v setkávacím systému Rendez-vous v osazení bezkonkurenční výstražné světelné techniky WHELEN v Lineární Super-LED technologii! Jedná se o nízko profilovou LED diodovou světelnou soupravu Liberty na střeše vozidla a LED diodové světelné zdroje LINZ6B zapuštěné v karosérii vozidla pomocí pryžových adaptérů ZM5544 WoodWay. Výstražné zvukové zařízení WHELEN je použito ve formě 100 W sirény ALPHA12X určené pro skrytou montáž a jednoho 100 W plochého reproduktoru SA315P malého kruhového profilu s nylonovou membránou za maskou vozidla. Vozidlo je vybaveno v zavazadlovém prostoru výsuvnou Carmo plotnou Sortimo, která je osvětlována pomocí dvouřadé zářivky DX16 LABCRAFT. Polep vozidla je proveden reflexními prismatickými fóliemi Reflexite.

 

Fotogalerie

Sanitní vozidlo Volkswagen Transporter T5 Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje. Výstražná světelná technika WHELEN jenž je kompletně v Lineární Super-LED technologii se skládá ze tří dvouřadých LED diodových majáků L31 a LED diodových světelných zdrojů LINZ6B. Výstražná zvuková technika WHELEN je zastoupena 100 W sirénou ALPHA12X, jenž je určená pro skrytou montáž s pomocí 100 W plochého reproduktoru SA315P malého kruhového profilu s nylonovou membránou za maskou vozidla. Interiér vozidla je tvořen FD formovanými laminátovými díly s minimem možných spár. Ve vozidle dále naleznete od společnosti PB Metech GmbH výsuvný stůl nosítek Easy-Flex. Transportní technika se skládá z oddělitelných nosítek RIT880A4G Kartsana a z křesla Evac+Chair 300H MK4. Vozidlo je rovněž vybaveno otočným, polohovatelným a sklopným sedadlem VIVID TURNY SmartFoor řady M1. Vysoký komfort jízdních vlastností je zaručen díky vzduchovému odpružení Goldschmitt-techmobill AG na zadní nápravě s globální homologací. Vozidlo je dále vybaveno navijákem Taubenreuther.

 

 

Fotogalerie

Dvě videa dokumentující výjezd vozidla Volkswagen Transporter T5 se spuštěnou bezkonkurenční výstražnou světelnou technikou WHELEN v Lineární Super-LED technologii!

Video

Video

Dvě vozidla Škoda Yeti pro Zdravotnickou záchrannou službu Jihočeského kraje pro poskytování rychlé lékařské pomoci v setkávacím systému Rendez-vous se zástavbou v koncepci FD servis Praha. Bezkonkurenční výstražná světelná technika WHELEN v Lineární Super-LED technologii je zastoupena nízko profilovou LED diodovou světelnou soupravou Liberty a LED diodovými světelnými zdroji LINZ6B zapuštěnými v karosérii vozidel pomocí pryžových adaptérů ZM5544 WoodWay. Dále je ve vozidlech použito výstražné zvukové zařízení WHELEN skládající se ze 100 W sirény ALPHA12X a 100 W plochého reproduktoru SA315P malého kruhového profilu s nylonovou membránou za maskou vozidla. Vozidla jsou vybavena v zavazadlovém prostoru výsuvnou Carmo plotnou Sortimo, která je osvětlována pomocí dvouřadé zářivky DX16 LABCRAFT. Polep vozidla je proveden reflexní prismatickou fólií Reflexite dle Battenbergské dohody.

 

Fotogalerie

Vozidlo Škoda Octavia Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje určené pro převoz krve, krevních derivátů a biologického materiálu v osazení bezkonkurenční výstražné světelné techniky WHELEN v Lineární Super-LED technologii, která zaručuje maximální výkon světelného spektra i na přímém slunci. Jedná se o nízko profilovou LED diodovou světelnou soupravu Justice na střeše vozidla. Výstražné zvukové zařízení WHELEN je použito ve formě 100 W sirény ALPHA12X určené pro skrytou montáž a jednoho 100 W plochého reproduktoru SA315P malého kruhového profilu s nylonovou membránou za maskou vozidla. Polep vozidla je proveden reflexními prismatickými fóliemi Reflexite.

 

 

Fotogalerie

Čtyři vozidla Škoda Yeti pro Zdravotnickou záchrannou službu Královéhradeckého kraje pro poskytování rychlé lékařské pomoci v setkávacím systému Rendez-vous se zástavbou v koncepci FD servis Praha. Výstražná světelná technika WHELEN v Lineární Super-LED technologii je zastoupena nízko profilovou LED diodovou světelnou soupravou Justice a LED diodovými světelnými zdroji LINZ6B. Výstražná zvuková technika WHELEN umožňuje vozidlům vysoký výstražný tón díky 100 W siréně ALPHA12X, jenž je určená pro skrytou montáž s pomocí 100 W plochého reproduktoru SA315P malého kruhového profilu s nylonovou membránou za maskou vozidla. Vozidlo je vybaveno v zavazadlovém prostoru výsuvnou Carmo plotnou Sortimo. Polep vozidla je proveden reflexními prismatickými fóliemi Reflexite.

 

Fotogalerie

Napsali o nás

Video prezentující rozdíl mezi bezkonkurenční výstražnou světelnou a zvukovou technikou WHELEN na vozidle Šoda Yeti a konkurenční výstražnou světelnou a zvukovou technikou na vozidle Volkswagen Transporter T5.

Video

Dvě videa dokumentující výjezd vozidla Škoda Yeti pro poskytování rychlé lékařské pomoci v setkávacím systému Rendez-vous.

Video

Video

Ukázka montáže výstražného světelného zařízení WHELEN v Lineární Super-LED technologii na vozidle Opel Zafira určeného pro převoz krve, krevních derivátů a biologického materiálu. Jedná se o LED diodovou nízko profilovou světelnou soupravu Justice na střeše vozidla a přídavný LED diodový světelný zdroj SpitFire Plus na přístrojové desce za čelním sklem vozidla a za zadním sklem vozidla.

Fotogalerie

Sanitní vozidlo Volkswagen Transporter T5 Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje. Výstražná světelná technika WHELEN jenž je kompletně v Lineární Super-LED technologii se skládá z nízko profilové LED diodové světelné soupravy Justice, dvouřadého LED diodového majáku L31 a LED diodových světelných zdrojů LINZ6B. Výstražná zvuková technika WHELEN je zastoupena 200 W sirénou 295SL100 s plným ovládáním a mikrofonní funkcí a dvěma 100 W plochými reproduktory SA315P za maskou vozidla. Na bocích vozidla jsou umístěny čtyři LED diodové pracovní osvětlení Scenelite SI6_6-3MV LABCRAFT, které dokonale osvětlují prostor kolem vozidla. Interiér vozidla je tvořen FD formovanými laminátovými díly s minimem možných spár. Transportní technika se skládá z oddělitelných nosítek RIT880A4G Kartsana. Vozidlo je rovněž vybaveno otočným, polohovatelným a sklopným sedadlem VIVID TURNY SmartFoor řady M1. Vysoký komfort jízdních vlastností je zaručen díky vzduchovému odpružení Goldschmitt-techmobill AG na zadní nápravě s globální homologací. Polep vozidel je dle dle Battenbergské dohody proveden reflexními prismatickými fóliemi Reflexite.

 

Fotogalerie

Napsali o nás

Sanitní vozidlo Volkswagen Transporter T5 nestátního zdravotnického zařízení RZ assistance, s. r. o. v koncepci zástavby sanitního vozidla kategorie A2. Výstražná světelná technika WHELEN modrého provedení jenž je kompletně v Lineární Super-LED technologii se skládá z nízko profilové LED diodové světelné soupravy Liberty, dvou dvouřadých LED diodových majáku L31 a LED diodových modrých světelných zdrojů IONB v masce vozidla. Na střeše, na zadní části vozidla jsou umístěny LED diodové světelné zdroje LINZ6A v oranžovém provedení ve speciálních krytech, které jsou rovněž v Lineární Super-LED technologii! Výstražné zvukové zařízení WHELEN je použito ve formě 200 W sirény 295SL100 a dvou 100 W reproduktorů SA340TS, jenž jsou integrovány do masky vozidla. Interiér vozidla je tvořen třemi FD formovanými laminátovými díly (přepážka, podlaha s boky ke stropu a samotný strop) s minimem možných spár. Transportní technika je ve vozidle zastoupena oddělitelnými nosítky RIT860A2G Kartsana.

Fotogalerie

Sanitní vozidlo Volkswagen Crafter Záchranné a dopravní zdravotní služby Pragomedika plus a.s. v koncepci zástavby sanitního vozidla kategorie B. Vozidlo je vybaveno LED diodovým předním dvouřadým sdruženým integrovaným výstražným světelným zařízením FD 01 SIVSM 1P002 druhé generace a LED diodovým zadním sdruženým integrovaným výstražným světelným zařízením FD 03 SIVSM 1Z002 osazeným LED diodovými světelnými zdroji WHELEN taktéž v Lineární Super-LED technologii! U LED diodového předního dvouřadého sdruženého integrovaného výstražného světelného zařízení (FD 01 SIVSM 1P002) došlo v jeho středu k doplnění LED diodových dvouřadých světelných zdrojů WHELEN, čímž jsme docílili vůbec první LED diodové dvouřadé světelné soupravy WHELEN v Lineární Super-LED technologii u sanitky kategorie B na vozidle Volkswagen Crafter. Rovněž v bezkonkurenční Lineární Super-LED technologii je v masce vozidla použit pár LED diodových světelných zdrojů LINZ6B WHELEN a na předních bocích vozidla jsou namontovány dvouřadé LED diodové světelné zdroje M6B WHELEN. Výstražné zvukové zařízení se skládá ze 100 W sirény EPSL1 WHELEN a jednoho 100 W plochého reproduktoru SA315P WHELEN malého kruhového profilu s nylonovou membránou za maskou vozidla. Interiér vozidla je tvořen FD formovanými laminátovými díly s minimem možných spár. Ve vozidle dále naleznete od společnosti PB Metech GmbH dvě otočná a sklopná sedadla a výsuvný stůl nosítek Easy-Flex. Ve vozidle je použita transportní technika ve formě oddělitelných nosítek Clinic Extero Medirol. Polep vozidla je proveden reflexní prismatickou fólií Reflexite.

Fotogalerie

Sanitní vozidlo Volkswagen Transporter T5 nestátního zdravotnického zařízení AMBULANCE MEDITRANS, s. r. o. v koncepci zástavby sanitního vozidla kategorie A2. Na střeše vozidla jsou umístěny tři LED diodové majáky Comet Hansch. Výstražné zvukové zařízení je použito ve formě 100 W sirény EPSL1 WHELEN a jednoho 100 W plochého reproduktoru SA315P WHELEN malého kruhového profilu za maskou vozidla. Interiér vozidla je tvořen třemi FD formovanými laminátovými díly (přepážka, podlaha s boky ke stropu a samotný strop) s minimem možných spár. Transportní technika je ve vozidle zastoupena oddělitelnými nosítky RIT860A2G Kartsana a transportním křeslem FD01/08.

 

 

Fotogalerie

Další vozidlo Škoda Yeti pro Zdravotnickou záchrannou službu Zlínského kraje pro poskytování rychlé lékařské pomoci v setkávacím systému Rendez-vous, jenž nachází užitečné uplatnění i u ostatních Zdravotnických záchranných služeb. Na vozidla je použita výstražná světelná technika WHELEN v bezkonkurenční Lineární Super-LED technologii ve formě nízko profilové LED diodové světelné soupravy Justice a LED diodových světelných zdrojů LINZ6B zapuštěných v karosérii vozidla pomocí pryžových adaptérů ZM5544 WoodWay. Dále je ve vozidle použito výstražné zvukové zařízení WHELEN skládající se ze 100 W sirény EPSL1 s plným ovládáním a s mikrofonní funkcí a 100 W plochého reproduktoru SA315P malého kruhového profilu za maskou vozidla. Polep vozidla je proveden reflexní prismatickou fólií Reflexite dle Battenbergské dohody.

 

Fotogalerie

Šest sanitních vozidel Volkswagen Transporter T5 Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje. Výstražná světelná technika WHELEN jenž je kompletně v Lineární Super-LED technologii se skládá z nízko profilové LED diodové světelné soupravy Justice, dvouřadého LED diodového majáku L31 a LED diodových světelných zdrojů LINZ6B. Výstražná zvuková technika WHELEN je zastoupena 200 W sirénou 295SL100 s plným ovládáním a mikrofonní funkcí a dvěma 100 W plochými reproduktory SA315P za maskou vozidla. Interiér vozidla je tvořen FD formovanými laminátovými díly s minimem možných spár. Transportní technika se skládá z oddělitelných nosítek RIT880A4G Kartsana a z křesla K313 Medirol. Vozidla jsou rovněž vybavena otočnými, polohovatelnými a sklopnými sedadly VIVID TURNY SmartFoor řady M1. Vozidla mají vzduchové odpružení Goldschmitt-techmobill AG na zadní nápravě s globální homologací, díky němuž je zaručen vysoký komfort jízdních vlastností. Polep vozidel je dle dle Battenbergské dohody proveden reflexními prismatickými fóliemi Reflexite.     

 

 

 

 

Fotogalerie

Napsali o nás

Video

Vozidlo Opel Zafira určené pro převoz krve, krevních derivátů a biologického materiálu v osazení výstražné světelné techniky WHELEN v Lineární Super-LED technologii! Jedná se o LED diodovou nízko profilovou světelnou soupravu Justice na střeše vozidla a přídavný LED diodový světelný zdroj SpitFire Plus na přístrojové desce za čelním sklem vozidla a za zadním sklem vozidla.

Fotogalerie

Na mezinárodní výstavě RETTmobil 2012 se naše společnost FD servis Praha, s.r.o. prezentovala dvěma sanitními vozidly Volkswagen Transporter T5 s LED diodovým integrovaným výstražným světelným zařízením osazeným světelnými zdroji WHELEN v bezkonkurenční Lineární Super-LED technologii! Jednalo se o sanitní vůz kategorie B se vzduchovým odpružením Goldschmitt-techmobill AG na přední a zadní nápravě s globální homologací a sanitní skříňovou nástavbu kategorie C.

Fotogalerie

Společnost FD servis Praha, s.r.o. se zařadila se svým integrovaným výstražným světelným zařízením mezi ostatní světové výrobce sanitních zástaveb.

Video

Fotografie prezentující výstavu RETTmobil 2012 a naše zahraniční partnerské společnosti, kteří se s námi dané výstavy aktivně účastnili a jež v rámci České a Slovenské republiky výhradně zastupujeme - AMF/Smartfloor/NMI, Goldschmitt-techmobill AG, Kartsana, PB Metech GmbH, System Strobel, WoodWay/WHELEN. Společnost Kartsana představila svá nová elektrická bariatrická nosítka powerBrava s přídavným rozšiřujícím rámem s maximální nosností 300 kg a v zájmu naší společné kooperace nové transportní křeslo FD01/08 Kartsana.

Fotogalerie

Video z mezinárodní výstavy RETTmobil 2012.

Video

Vozidlo Volkswagen Passat Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje pro poskytování rychlé lékařské pomoci v setkávacím systému (systém Rendez-vous). Výstražné světelné zařízení WHELEN v Lineární Super-LED technologii je zde zastoupeno nízko profilovou LED diodovou světelnou soupravou Justice a LED diodovými světelnými zdroji LIN3. Ve vozidle je použito výstražné zvukové zařízení WHELEN ve formě skryté 100 W sirény ALPHA12X a 100 W plochého reproduktoru SA315P malého kruhového profilu za maskou vozidla. Vozidlo je vybaveno v zavazadlovém prostoru výsuvnou Carmo plotnou Sortimo, která je osvětlována pomocí dvouřadé zářivky DX16 LABCRAFT. Polep vozidla je tvořen reflexní prismatickou fólií Reflexite dle Battenbergské dohody.

 

Fotogalerie

Sanitní vozidlo Volkswagen Transporter T5 s LED diodovým předním dvouřadým FD 04 SIVSM 2P002 a LED diodovým zadním FD 03 SIVSM 2Z002 sdruženým integrovaným výstražným světelným zařízením osazeným světelnými zdroji WHELEN v Lineární Super-LED technologii! U LED diodového předního dvouřadého sdruženého integrovaného výstražného světelného zařízení (FD 04 SIVSM 2P002) jsme docílili vůbec první LED diodové dvouřadé světelné soupravy WHELEN v bezkonkurenční Lineární Super-LED technologii u sanitky kategorie B na vozidle Volkswagen Transporter T5 s vysokou střechou. V masce vozidla a pod zrcátky vozidla jsou použity LED diodové světelné zdroje LINZ6B WHELEN v taktéž v Lineární Super-LED technologii! Výstražné zvukové zařízení se skládá ze 200 W sirény 295SL100 WHELEN a dvou 100 W plochých reproduktorů SA315P WHELEN za maskou vozidla. Interiér vozidla je tvořen třemi FD formovanými laminátovými díly (přepážka, podlaha s boky ke stropu a samotný strop) s minimem možných spár. Ve vozidle dále naleznete otočné, polohovatelné a sklopné sedadlo VIVID TURNY SmartFoor řady M1. Transportní technika je zastoupena oddělitelnými nosítky a výsuvným a do stran posuvným mechanickým stolem - vše značky AutoRibeiro. Vozidlo má vzduchové odpružení Goldschmitt-techmobill AG na přední a zadní nápravě s globální homologací, díky kterému pacienti i obsluha vozidla mají zaručen vysoký jízdní komfort. Polep vozidla je proveden reflexní prismatickou fólií Reflexite.

Fotogalerie

Video

Servisní vozidla Volkswagen Crafter se zástavbou Sortimo Globelyst a s výstražnou světelnou a zvukovou technikou WHELEN. Výstražnou zvukovou techniku zde reprezentuje 200 W siréna 295SL100 se dvěma plochými 100 W reproduktory SA315P malého kruhového profilu s nylonovou membránou v masce vozidla. Výstražná LED diodová světelná technika v Lineární Super-LED technologii je zde zastoupena světelnou nízko profilovou světelnou soupravou Justice, majákem L32 a párem světelných zdrojů LIN3 v masce vozidla. Vozidla jsou dále vybavena jednofázovou rámovou elektrocentrálou Honda ECM 2800. Vnitřní prostor zástaveb osvětlují dvouřadé zářivky DX16 LABCRAFT.

 

 

Fotogalerie

Vozidla Volkswagen Transporter T5 a Multivan určená pro Horskou službu České republiky. Na vozidlech bylo mimo jiné použito výstražné světelné a zvukové zařízení značky WHELEN. Jedná se o 100 W sirénu ALPHA12X určenou pro skrytou montáž a plochý 100 W reproduktor SA315P malého kruhového profilu s nylonovou membránou v masce vozidla. Dále se jedná o nízko profilový LED diodový magnetický maják L32 v Lineární Super-LED technologii s krouceným kabelem s voděodolnou zástrčkou určenou pro voděodolný konektor umístěný na střeše vozidla a šest LED diodových světelných zdrojů TIR3 v Super-LED technologii! První pár uvedených světelných zdrojů je umístěn v masce vozidla. Druhý pár je umístěn za oknem zadních výklopných dveří. A poslední třetí pár světelných zdrojů je zapuštěn pomocí pryžových adaptérů ZM5544 WoodWay do samotných zadních dveří.   

 

Fotogalerie

Servisní vozidlo Mercedes-Benz Vito se zástavbou Sortimo Globelyst.

 

Fotogalerie

Ukázka montáže výstražné světelné techniky WHELEN na vozidlech Volkswagen Transporter T5 pro Českou televizi. Použitá výstražná světelná technika je kompletně v Lineární Super-LED technologii! Jedná se o nízko profilový LED diodový maják L32 (24 LED diod + 15 diod na povrchu majáku pro pohled z výšky) na pření straně střechy vozidla a o čtyři LED diodové světelné zdroje LIN3. Jeden pár uvedených světelných zdrojů je v masce vozidla a druhý pár je umístěn ve speciálních krytech na zadní části střechy vozu.

 

 

 

Fotogalerie

Servisní vozidla Mercedes-Benz Sprinter se zástavbou Sortimo Globelyst.

 

Fotogalerie

Zástavba vozidla Volkswagen Amarok s hardtopem v barvě vozu z pevného ABS plastu se zadním vyhřívaným výklopným tónovaným oknem a s třetím brzdovým světlem. Hardtop je vybaven i bočními tónovanými posuvnými okny a čirým sklem v přední části vozu, umožňujícím optickou kontrolu nákladu za jízdy. Na korbě vozidla je umístěna plastová vana s lemy a s úchytnými oky. Vozidlo dále obsahuje elektrický naviják Warn a upevňovací nájezd v provedení hliníkové slitiny.

 

 

 

Fotogalerie

Servisní vozidla Volkswagen Amarok s hardtopem z pevného ABS plastu v barvě vozu s třetím brzdovým světlem, s aerodynamicky zaobleným zadním vyhřívaným výklopným tónovaným oknem a FD střešním nosičem.

 

Fotogalerie

Servisní vozidla Volkswagen Transporter T5 se zástavbou Sortimo Globelyst v kombinaci s přepážkou oddělující bezpečně nákladový prostor od prostoru určeného pro posádku vozidla. Stropy a strany vozidel je zatepleny pomocí mirelonu. Interiéry vozidel jsou osvětleny dvouřadými zářivkami DX16 LABCRFAFT.

 

Fotogalerie

Předávání vozidla Volkswagen Transporter T5 městské policii České Budějovice určeného pro přepravu psů. Vozidlo obsahuje tři samostatné kotce a systém Sortimo Globelyst. Výstražná zvuková technika WHELEN umístěná ve vozidle se skládá ze 100 W sirény EPSL1 s plným ovládáním a s mikrofonní funkcí a plochého 100 W reproduktoru SA315P malého kruhového profilu s nylonovou membránou za maskou vozidla. Výstražnou světelnou techniku WHELEN v Lineární Super-LED technologii zastupuje nízko profilová LED diodová světelná souprava Justice a šest světel LIN3. Dále vozidlo obsahuje za předním a zadním sklem LED diodový výstražný FD displej STOP v červeném provedení.    

 

 

Fotogalerie

Zástavba vozidla Volkswagen Amarok s plastovou vanou s lemy a s úchytnými oky na korbě vozu.

 

Fotogalerie

Varianta zástavby servisního vozidla Volkswagen Caddy s dvojitou podlahou pomocí systému Sortimo Globelyst.

 

Fotogalerie

Ukázka montáže výstražné techniky WHELEN na vozidle Škoda Superb. Použit byl dvouřadý LED diodový magnetický maják L31 s krouceným kabelem a zástrčkou do zapalovače vozidla. Jedná se o bezkonkurenčně nejlepší maják s nejvýkonnějším světelným rozptylem světelného spektra na světovém trhu! Pevnost majáku na střeše vozidla zaručují tři speciální magnety. 48 LED diod + 15 LED diod na povrchu majáku pro pohled z výšky v Lineární Super-LED technologii! Odlévaný hliníkový podstavec. Zahrnuje světelné programy, pod svícení, zvyšování/snižování světelného spektra a synchronizaci. Vysoký světelný výkon je garantován značkou WHELEN!

 

Fotogalerie

Servisní vozidla Mitsubischi L200 se zástavbou Sortimo Globelyst a hardtopem z pevného ABS plastu v barvě vozu s výklopným zadním vyhřívaným tónovaným oknem a s třetím brzdovým světlem. Hardtop je dále vybaven čirým sklem v přední části vozu, umožňujícím optickou kontrolu nákladu za jízdy. Interiér krytu je osvětlen LED diodovým světlem a polepen zátěžovým kobercem.

 

Fotogalerie

Servisní vozidla Mercedes-Benz Sprinter se zástavbou Sortimo Globelyst. Vnitřní prostor zástavby osvětlují dvouřadé zářivky DX16 LABCRAFT.

 

Fotogalerie

Přestavba vozidla Volkswagen Transporter T5 na vozidlo určené pro převoz tlakových láhví.

 

Fotogalerie

Servisní vozidla Land Rover Defender se zástavbou Sortimo Globelyst a střešními nosiči VBR Prime Design.

 

Fotogalerie

Ukázka montáže výstražné techniky WHELEN na odtahovém vozidle Volkswagen Crafter. Jedná se o nízko profilovou LED diodovou světelnou soupravou Justice v bezkonkurenční Lineární Super-LED technologii v oranžovém provedení.

 

Fotogalerie

Zástavba vozidla Volkswagen Amarok s hardtopem v barvě vozu z pevného ABS plastu se zadním výklopným vyhřívaným tónovaným oknem a s třetím brzdovým světlem. Hardtop je vybaven i čirým sklem v přední části vozu, umožňujícím optickou kontrolu nákladu za jízdy. Interiér krytu je osvětlen výkonnými LED diodovými světly. Na korbě vozidla je umístěna plastová vana s lemy a s úchytnými oky.

 

Fotogalerie

Přestavba vozidla Ford Transit - výklopné nerezové schody, madla, přepážka a úprava podlahy.

 

Fotogalerie

Ukázka servisních vozidel Škoda Praktik se systémem Sortimo Globelyst.

 

Fotogalerie

Servisní vozidlo Mercedes-Benz Sprinter se zástavbou Sortimo Globelyst a dvouřadými zářivkami DX16 LABCRAFT.

 

Fotogalerie

Varianta zástavby servisního vozidla Ford Conect systémem Sortimo Globelyst.

 

 

Fotogalerie

Servisní vozidla Renault Master se zástavbou Sortimo Globelyst.

 

Fotogalerie

Sanitní vozidla Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje - Volkswagen Transporter T5 4Mottion se skříňovou nástavbou s LED diodovými předními (FD 01 SIVSM 3P002) a LED diodovými zadními (FD 05 SIVSM 3Z001) sdruženými integrovanými výstražnými dvouřadými světelnými zdroji WHELEN v bezkonkurenční Lineární Super-LED technologii! Vozidlo má vzduchové odpružení Goldschmitt-techmobill AG na zadní nápravě s globální homologací.

Fotogalerie

Ukázka montáže výstražné techniky WHELEN na vozidle Škoda Fabia. Jedná se o stroboskopickou světelnou soupravu EDGE 9M144000.

 

Fotogalerie

Minibus Volkswagen Transporter T5 s kotvícím systémem NMI, podlahovým systémem Smartfloor a sedadly FD servis Praha.

Fotogalerie

Prospekt 

Servisní vozidlo Volkswagen Crafter se zástavbou Sortimo Globelyst v kombinaci s lehce posuvnou přepážkou oddělující bezpečně nákladový prostor od prostoru určeného pro posádku vozidla.

 

Fotogalerie

Vozidlo Mercedes-Benz Viano CDI 2.2 vybavené výstražným zařízením WHELEN. Jedná se o 100 W sirénu ALPHA12X určenou pro skrytou montáž se 100 W plochým reproduktorem SA315P malého kruhového profilu s nylonovou membránou za maskou vozidla. Výstražná světelná technika WHELEN v Lineární Super-LED technologii je zde zastoupena dvěma LED diodovými světelnými zdroji LINZ6B v masce vozidla a dvěma nízko profilovými LED diodovými světelnými soupravami Liberty v délce 1230 mm na přední části vozidla a v délce 965 mm na zadní části vozidla.

Fotogalerie

Varianta zástavby servisního vozidla Ford Ranger - systém Sortimo Globelyst, hardtop (pevný kryt z ABS plastu v barvě vozu s výklopným vyhřívaným tónovaným oknem) a FD střešní nosič.

 

Fotogalerie

Servisní vozidla Mercedes-Benz Sprinter se zástavbou Sortimo Globelyst a střešními nosiči VBR Prime Design.

 

Fotogalerie

Ukázka montáže sklopné lehce vyjímatelné nájezdové rampy (model - Eurorampa H20104 AMF/Smartfloor - 2,4 m x 0,70 m) a vnitřního FD obložení střední střechy pro Volkswagen Transporter T5 krátkého rozvoru.

 

Fotogalerie

Vozidlo Citroen Jumper - polep reflexní prismatickou fólií Reflexite a montáž výstražné techniky WHELEN zahrnující kombinovanou 30 W sirénu s reproduktorem WSSC30 v masce vozidla a na přední a zadní části vozidla dva stroboskopické majáky 2022LPB.

 

Fotogalerie

Přestavba vozidla Volkswagen Crafter na speciální vozidlo určené pro přepravu nákladu a osob.

Fotogalerie

Prospekt

Ukázka montáže výstražné světelné techniky WHELEN na vozidle Mercedes-Benz Sprinter. Jedná se o nízko profilové LED diodové majáky L32 v Lineární Super-LED technologii na přední části vozidla a LED diodová výstražná signalizace D6AAAAAA v Super-LED technologii na zadní části vozidla.

Fotogalerie

Volkswagen Transporter T5 - montáž přepážky a úprava interiéru vozidla.

 

Fotogalerie

FD servis Praha, s.r.o. se prezentoval na Autosalonu 2011 v Brně dvěma typy zástaveb.

První z nich je Volkswagen Transporter T5 2,0 TDI 132 kW 4Motion.                                                                                                   Jedná se o sanitní automobil M1 kategorie C - mobilní jednotka intenzivní péče podle EN 1789 (verze 2 + 2 sedící + 1 ležící přepravovaná osoba). Podvozek s kabinou a skříňovou nástavbou System Strobel a sanitní zástavbou FD servis Praha o vnitřních rozměrech ambulantního prostoru: délka - 2.980 mm, šířka - 1.901 mm, výška - 1.971 mm. Maximální výška vozidla je 2.610 mm včetně nástavby. Největší technicky přípustná/povolená hmotnost vozidla je 3.500 kg. Provozní hmotnost vozidla je 2.880 kg. Vozidlo je nově na bocích vybaveno voděodolnými pracovním LED diodovým osvětlením LABCRAFT - Microlux SI3_2-1MV LABCRAFT na přední části vozidla a Scenelite SI6_6-3MV LABCRAFT na zadní části vozidla.  

Druhé z nich je Volkswagen Transporter T5 2,0 TDI 103 kW.                                                                                                            Jedná se o speciální servisní nákladní automobil kategorie M1 - skříňový vůz včetně servisní vestavby Sortimo Globelyst od společnosti FD servis Praha. Celková hmotnost vestavby včetně podlahy je 187 kg. Největší technicky přípustná/povolená hmotnost vozidla je 3.200 kg. Provozní hmotnost vozidla je 2.034 kg.

Fotogalerie

Na RETTmobilu 2011 ve Fuldě představil FD servis Praha, s.r.o. sanitní skříňovou nástavbu s novým LED diodovým řešením výstražné světelné techniky - předními (FD 01 SIVSM 3P002) a zadními (FD 05 SIVSM 3Z001) sdruženými integrovanými výstražnými dvouřadými světelnými zdroji WHELEN v Lineární Super-LED technologii! Novinkou jsou také na bocích skříňové nástavby výkonné pracovní LED diodová osvětlení od společnosti LABCRAFT, které jsme se v rámci České a Slovenské republiky stali výhradním zastoupením. Společnost Kartsana na letošním ročníku představila elektrická samo nakládací nosítka BRAVO1 a BRAVO2 v kombinaci s výsuvnými a do stran posuvnými stoly R1000 a R1001.  

Fotogalerie

Fotogalerie prezentující vozidlo Škoda Yeti v režimu Rendez-vous v koncepci FD servis Praha, s.r.o. v porovnání s jinými vozidly v režimu Rendez-vous.

Fotogalerie

Sanitní vozidlo Volkswagen Transporter T5 soukromé společnosti Medical Assistance s.r.o. v tradičním grafickém značení.

Novinkou, prvním krokem a variantní možnou změnou jsou LED diodové zadní integrované výstražné světelné zdroje (FD 03 SIVSM 2Z001) určené pro vysokou střechu Volkswagen Transporter T5. Světelné zdroje WHELEN jsou v Lineární Super-LED technologii!

Změnou je rovněž obložení stěn, stropu a podlahy interiéru sanitního prostoru novou řadou 5 ks formovaných laminátových dílů, splňujících ty nejvyšší požadavky na hygienickou očistu.

Standardně je vozidlo vybaveno transportní technikou Kartsana: oddělitelná nosítka RIT860A2G, transportní židle S-119 a Scoop (páteřní rám) nosítka C-58.

Dále je zde bezkonkurenční výstražná světelná a zvuková technikou WHELEN zastoupena 100 W sirénou EPSL1 s plným ovládáním a s mikrofonní funkcí, plochým 100 W reproduktorem SA315P malého kruhového profilu s nylonovou membránou za maskou vozidla, nízko profilovou LED diodovou světelnou soupravou Liberty v Lineární Super-LED technologii a LED diodovými světelnými zdroji LINZ6B také v Lineární Super-LED technologii!

Vozidlo má vzduchové odpružení Goldschmitt-techmobill AG na zadní nápravě s globální homologací.

Fotogalerie

Video

Sanitní vozidlo Volkswagen Transporter T5 se skříňovou nástavbou System Strobel v modifikaci druhé generace LED diodových předních (FD 01 SIVSM 3P002) sdružených integrovaných výstražných dvouřadých světelných zdrojů WHELEN v Lineární Super-LED technologii, kde došlo v jeho středu k doplnění LED diodových světelných zdrojů WHELEN, čímž jsme docílili vůbec první LED diodové dvouřadé světelné soupravy WHELEN v bezkonkurenční Lineární Super-LED technologii u sanitní skříňové nástavby kategorie C na vozidle Volkswagen Transporter T5. Rovněž zde došlo k úpravě vnějších vstupních dveří do úložného prostoru na levé zadní části vozidla. Snížením výšky dveří došlo k optimalizaci vnitřních úložných nábytkových skříněk. Vozidlo má vzduchové odpružení Goldschmitt-techmobill AG na zadní nápravě s globální homologací.

 

Fotogalerie

Ke Zdravotnické záchranné službě Středočeského kraje a Zdravotnické záchranné službě Pardubického kraje se s využitím vozidla Škoda Yeti se zástavbou v koncepci FD servis Praha, s.r.o. (výstražné světelné a zvukové zařízení WHELEN, grafické značení dle Battenburgské dohody) připojila i Zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje. Potvrzuje se tak, že využití vozidla Škoda Yeti pro nasazení do Rendez-vouse systému je plnohodnotnou a v mnoha případech i optimálnější variantou, která řadí Škodu Yeti mezi ostatní doposud využívané značky. Výstražná světelná technika WHELEN v Lineární Super-LED technologii je zastoupena nízko profilovou LED diodovou světelnou soupravou Justice a LED diodovými světelnými zdroji LINZ6B. Výstražná zvuková technika WHELEN umožňuje vozidlu vysoký výstražný tón 100 W siréna ALPHA12X, jenž je určená pro skrytou montáž s pomocí 100 W plochého reproduktoru SA315P malého kruhového profilu za maskou vozidla. Polep vozidla je proveden reflexními prismatickými fóliemi Reflexite.  

 

Fotogalerie 1

Fotogalerie 2

Napsali o nás

Ukázka montáže stroboskopické světelné soupravy 9M144000 WHELEN s dvěma světly STOP v LED technologii.

 

Fotogalerie

Sanitní vozidlo Volkswagen Transporter T5 se skříňovou nástavbou System Strobel v modifikaci, kde je již provedena montáž první generace LED diodových předních (FD 01 SIVSM 3P001) a LED diodových zadních (FD 05 SIVSM 3Z001) sdružených integrovaných výstražných dvouřadých světelných zdrojů WHELEN v bezkonkurenční Lineární Super-LED technologii!

Další inovací je vnější boční vstup v pravé zadní části vozidla, který umožňuje bezpečné a bezproblémové ukotvení kyslíkových lahví a jejich výměnu. Vozidlo má vzduchové odpružení Goldschmitt-techmobill AG na zadní nápravě s globální homologací.

 

Fotogalerie

Škoda Yeti a modifikace vozidla pro poskytování rychlé lékařské pomoci v koncepci FD servis Praha, s.r.o. - tentokráte fotografie dokumentují předání vozidla pro Pardubický kraj.

 

V Pardubicích začne pracovat nový typ posádky zdravotnické záchranné služby – Rendez-vous (RV) systém. Jedná se o dvoučlennou posádku ve složení lékař a řidič – záchranář, která bude vyjíždět speciálně upraveným sanitním vozem ( Škoda Yetti), vybaveným veškerou zdravotnickou technikou a léky potřebnými pro poskytování neodkladné zdravotnické péče lékařem v terénu.

Autor, zdroj: Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje, http://www.zzspak.cz

 

Zdravotnická záchranná služba rozšiřuje systém RV, neboli rande-vous. Dostala totiž do užívání malé osobní vozidlo pro dvoučlennou posádku, lékaře a záchranáře. Nová škodovka je speciálně upravená a vybavená potřebnými přístroji tak, aby lékař dokázal poskytnout první pomoc. Nové auto bude sloužit záchrance v Pardubicích.

„Právě tady ten systém RV posádky, to znamená jenom lékaře v osobním voze, nám umožní toho lékaře buďto šetřit anebo zase naopak, pošleme tam pouze lékaře, pokud víme, že ten pacient potřebuje nějakou chronickou medikaci nebo ošetření na místě a může zůstat na místě. Je zbytečné tam posílat posádku velkou, která může sloužit v Pardubicích. Takže díky tomuto systému, tím že nám teď tady bude jezdit tento hezký osobní vůz, tak nám vytvoří z té původní posádky další posádku nelékařskou. Takže v Pardubicích budou tři nelékařské posádky a dvě lékařské. Jedna ve velké sanitě a jedna v malé,“ doplňuje ředitel záchranné služby Pardubického kraje Pavel Svoboda.

Autor, zdroj: Český rozhlas Pardubice, http://www.rozhlas.cz

Fotogalerie

Video

Sanitní vozidla Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje - Volkswagen Transporter T5 4Mottion se skříňovou nástavbou a Škoda Octavia pro poskytování rychlé lékařské pomoci v setkávacím systému (systém Rendez-vous).

Fotogalerie

Představujeme Vám v koncepci FD servis Praha, s.r.o. modifikaci zástavby vozidla Škoda Yeti v úpravě odpovídající vyhlášce 221/2010 kategorie vozidel pro poskytování rychlé lékařské pomoci v setkávacím systému.

Na náměstí Starosty Pavla v Kladně proběhlo slavnostní předání nových vozů středočeským záchranářům. Akce proběhla za účasti hejtmana Středočeského kraje MUDr. Davida Ratha a ředitele Územního střediska záchranné služby Středočeského kraje MUDr. Martina Houdka. Záchranáři obdrželi z rukou hejtmana klíčky od čtyř nových a plně vybavených vozů Škoda Yeti přizpůsobených potřebám záchranné služby. Vozy budou využity pro účely tzv. Rendez-vous systému a budou od umístěny na výjezdových stanovištích záchranné služby v Kolíně a Kutné Hoře, kde může být systém Rendez-vous díky nim zahájen. Na stanovištích v Příbrami a Hostivicích Škoda Yeti hned po slavnostním předání nahradí starší vozy Rendez-vous a ty pak budou dále sloužit jako záložní. Středočeská záchranná služba začne používat vozy Škoda Yeti jako první záchranná služba v ČR.

Autor, zdroj: Územní záchranná služba Středočeského kraje, http://www.uszssk.cz


Čtyřmi novými vozy Škoda Yeti nyní disponuje Záchranná služba Středočeského kraje. Slavnostního předání, se kterým byla spojena výuka první pomoci pro veřejnost, se účastnil hejtman Středočeského kraje David Rath a ředitel Územního střediska záchranné služby Středočeského kraje Martin Houdek. Záchranáři obdrželi z rukou hejtmana klíčky od čtyř nových a plně vybavených vozů Škoda Yeti přizpůsobených potřebám záchranné služby. "Vozy budou od prvního února využity pro účely takzvaného Rendez-vous systému, který ve Středočeském kraji s úspěchem zavádíme," upřesnil ředitel Územního střediska záchranné služby Středočeského kraje Martin Houdek.

Autor, zdroj: Portál Rescue112.cz, http://www.rescue112.cz

Fotogalerie

Fotografie a video dokumentující předávání vozidel pro potřeby Středočeského kraje.

Fotogalerie

Video

Výstražná světelná a zvuková technika WHELEN - stroboskopický maják 1510B, 30 W kombinovaná siréna s reproduktorem WSSC30 a LED diodové světelné zdroje TIR3 v Super-LED technologii jsou součástí výbavy na sněžných skútrech Horské služby České republiky.

Fotogalerie

Přestavba vozidla Ford Transit s použitím podlahového kotvícího systému SmartFloor a kotvení sedadel pomocí systému MNI umožňuje variabilně volit počet a umístění sedadel ve vozidle dle provozní potřeby, případně bezpečné kotvení až čtyř invalidních vozíků, nebo kombinaci plnohodnotného sedadla a invalidního vozíku, která umožňuje, aby osoba na invalidním vozíku seděla vedle doprovodu.

Fotogalerie

Prospekt

Článek z oficiálního měsíčního zpravodaje Reflexite.

 

Celý text

Zástavba vozidel Škoda Octavia a Škoda Octavia RS pro Záchrannou a dopravní zdravotní službu Pragomedika plus a.s..

Výstražná technika WHELEN v Lineární Super-LED technologii je zde zastoupena nízko profilovou LED diodovou světelnou soupravou Justice a LED diodovými světelnými zdroji LINZ6B.

Grafické značení je provedeno polepem ve fóliích Reflexite, které zajišťují vysokou viditelnost. Použitá reflexní prismatická fólie zabezpečuje více než devíti násobnou zářivost než standardně používané fólie.

 

Fotogalerie

Zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje doplnila vozový park o další sanitní vozidla Volkswagen Transporter T5 4Mottion se skříňovou nástavbou FD servis Praha / System Strobel.

 

Záchranná služba Zlínského kraje uskutečnila plánovaný nákup čtyř nových sanitních vozidel Volswagen Transporter T5 s kufrovou nástavbou. Nová vozidla budou připravena do provozu v Uherském Hradišti, Uherském Brodě, Vsetíně a Bystřici p. Hostýnem. Sanitky dodala firma FD Servis Praha, s.r.o.

Nový typ sanitního vozidla vyniká především výbornými jízdními vlastnostmi a disponuje také velkým pracovním prostorem. Vybavení splňuje všechny požadavky na poskytování odpovídající zdravotní péče. Vozový park Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje vlastní v současné době 8 kusů sanitní vozidel s kufrovou nástavbou.

Autor, zdroj: Zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje, http://www.zzszk.cz

 

Fotogalerie

Fotogalerie ukazující předávání sanitních vozidel.

Fotogalerie

Ukázka další možné varianty zástavby Sortimo Globelyst na servisním vozidle Volkswagen Caddy.

 

Fotogalerie

Mrazírenská zástavba vozidla Iveco Daily.

 

Fotogalerie

Servisní vozidlo Volkswagen Transporter T5 se zástavbou Sortimo Globelyst.

 

Fotogalerie

Ukázka montáže výstražné techniky WHELEN v oranžové variantě na vozidle Fiat Qubo. Jedná se o nízko profilový LED diodový maják L32 v Lineární Super-LED technologii! Maják má 24 LED diod.

 

Fotogalerie

Vozidlo Škoda Octavia Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje pro poskytování rychlé lékařské pomoci v setkávacím systému (systém Rendez-vous).

Světelné LED diodové výstražné zařízení WHELEN – jedná se o nízko profilovou světelnou soupravu Justice v Lineární Super-LED technologii, světelné zdroje LIN3 v Lineární Super-LED technologii v masce vozidla a malá oválná světla 0SB00FCR v Super-LED technologii na předních blatnících vozidla.

Polep je v reflexních prismatických fóliích Reflexitte.

Fotogalerie

Montáž výstražné techniky WHELEN na vozidle Liaz dle přání SDH Benice. Jedná se o nízko profilovou LED diodovou světelnou soupravu Justice v Lineární Super-LED technologii, LED diodové světelné zdroje TIR3 v Super-LED technologii v masce vozidla a 100 W reproduktor SA315P malého kruhového profilu s nylonovou membránou za maskou vozidla.

Fotogalerie

Servisní vozidlo Volkswagen Caddy se zástavbou Sortimo Globelyst.

 

Fotogalerie

Ukázka montáže výstražné techniky WHELEN (nízko profilová LED diodová světelná souprava Justice v Lineární Super-LED technologii a čtyři LED diodové světelné zdroje TIR3 v Super-LED technologii) a polepu reflexní prismatickou fólií Reflexitte na odtahovém vozidle Volkswagen Transporter T5.

Fotogalerie

Izotermická zástavba vozidla Mercedes-Benz Sprinter.

 

Fotogalerie

Přestavba Ford Transit na speciální vozidlo pro vozíčkáře a jejich doprovod.

Montáž podlahového systému Smartfloor, zvedací plošiny Ricon a 6 kusů vyjímatelných sedadel FD01/NMI01 pomocí kotvícího systému NMI. Vozidlo je na bocích vybaveno lištami VVR AMF/Smartfloor, které slouží k tříbodovému ukotvení invalidních vozíků pomocí sady tříbodového kotvení MZ300/AR od společnosti NMI. 

 

Fotogalerie

Prospekt

Sanitní vozidlo Ford Transit – kategorie A2.

Představujeme jednu z možných variant zástavby sanitního vozidla Ford Transit, kde je transportní pacientské křeslo FD01/08 nakládáno zadními dveřmi s pomocí výklopné nakládací rampy, jejíž konstrukce umožňuje bezpečné a pohodlné naložení a ukotvení křesla s pacientem do podlahového kotvícího zádržného systému. Rozmístění sedadel a jejich ukotvení je koncipováno tak, že sedící osoby ve vozidle sedí předpisově upoutáni čelem, nebo zády ke směru jízdy a nikoli bokem a pacient převážený v transportním křesle není po ukotvení transportního křesla do zádržného systému ostatními sedadly a na nich sedícími osobami blokován při potřebě výstupu z vozidla. Transportní techniku v tomto vozidle zastupuje již osvědčená značka – souprava nosítek s oddělitelným polohovatelným podvozkem od firmy AutoRibeiro s certifikací dle ČSN EN 1789 a EN 1865. Jde o soupravu s velmi dobrými užitnými vlastnostmi, vyznačující se velmi dobrou stabilitou a spolehlivostí svých funkcí. Pořizovací cena, která činí cca 50% úsporu se srovnatelnými a rovněž certifikovanými soupravami ostatních výrobců je dalším nepominutelným plusem, díky kterému zaznamenáváme stále více rostoucí zájem ze strany provozovatelů. Výstražná technika na tomto vozidle je z produkce značky WHELEN. 

 

Fotogalerie

Sanitní vozidlo Volkswagen Transporter T5 - kategorie A2.

Představujeme vám další sanitní vozidlo na kterém je grafické značení provedeno dle Battenbergské dohody s použitím reflexních prismatických fólií Reflexitte v odstínu žluté, zelené a oranžové barvy.

Vysokou bezkonkurenční viditelnost zaručují fólie Reflexitte a výstražná světelná technika WHELEN!

Zástavba a vybavení vozidla je ve standardním provedení a rozsahu.

 

Fotogalerie

Sanitní vozidlo Ford Transit v základní verzi A2.

Toto vozidlo je vybaveno certifikovanými sedadly FD 01 a certifikovanou transportní technikou - oddělitelnými nosítky s podvozkem RIT860A2B Kartsana a transportním křeslem FD01/08.

Výstražné zařízení WHELEN je zastoupeno stroboskopickou světelnou soupravou EDGE 9M144000, LED diodovými světelnými zdroji TIR3 v Super-LED technologii v masce vozidla, LED diodovými světelnými zdroji LIN6 v Lineární Super-LED technologii na bocích v černém rámečku 5FLANGEB, nízko profilovým LED diodovým majákem L32 v Lineární Super-LED technologii, 100 W sirénou ALPHA12X a 100 W reproduktorem SA315P malého kruhového profilu.   

Fotogalerie

Doprovodné vozidlo Volkswagen Caddy pro společnost Subterra.

Vozidlo je vybaveno lehce demontovatelným výstražným zařízením značky WHELEN - LED diodovou magnetickou dopravní signalizací TAD6 v Super-LED technologii a nízko profilovým LED diodovým magnetickým majákem L32 v Lineární Super-LED technologii!

Výstražná dopravní signalizace TAD6 WHELEN se ovládá kontrolním ovládáním TADCTL1 WHELEN, s jehož pomocí lze snadno vybrat požadovaný světelný program.  

Fotogalerie

Škoda Octavia – vozidlo pro poskytování rychlé lékařské pomoci v setkávacím systému.

Vnější grafické značení vozidla Škoda Octavia je opět v reflexních prismatických fóliích Reflexitte – vzor Battenberg.

Světelné výstražné zařízení WHELEN v Lineární Super-LED technologii – nízko profilová LED diodová světelná souprava Justice je doplněna párem světelných zdrojů LIN3 v masce vozidla a párem malých oválných světelných zdrojů OSB00FCR na předních blatníkách vozidla.

 

 

Fotogalerie

S potěšením vám představujeme naší společností vyrobené nové sanitní vozidlo Volkswagen Crafter Záchranné a dopravní zdravotní služby Pragomedika plus a.s., která v rámci modernizace a rozšiřování vozového parku zahájila v souladu s ČSN EN 1789 příloha A, za účelem lepšího rozpoznávání a viditelnosti provozovaných sanitních vozidel výraznou změnu grafického značení. Jde o koncepci vycházející z Battenbergské dohody o značení sanitních vozidel s použitím retro reflexních prismatických fólií Reflexitte.

U tohoto vozidla je rovněž montována nová koncepce LED diodových dvouřadých předních (FD 01 SIVSM 1P001) a LED diodových zadních (FD 03 SIVSM 1Z001) integrovaných výstražných světelných zdrojů WHELEN v Lineární Super-LED technologii! 

Fotogalerie

Video

Servisní vozidla Volkswagen Transporter T5 a Volkswagen Caddy pro společnost Phoenix Zeppelin sekci Hyster (vysokozdvižné vozíky) se zástavbou Sortimo Globelyst.

 

Fotogalerie

Oblastní spolek Červeného kříže Pelhřimov rozšířil svůj vozový park o další sanitní vozidlo Ford Transit. Vozidlo je v sanitním prostoru vybaveno transportní technikou s plně polohovatelnými oddělitelnými nosítky s podvozkem od partnerské firmy AutoRibeiro, transportním křeslem FD01/08 a ucelenou řadou pacientských sedadel FD servis 01. Obložení interiéru je tradičně provedeno formovanými laminátovými díly včetně podběhů zadních kol s minimem spár, které zabezpečují snadnou desinfikovatelnost tohoto prostoru. Vybavení světelné výstražné techniky WHELENLineární Super-LED technologii je zastoupeno nízko profilovou LED diodovou světelnou soupravou Justice a nízko profilovým LED diodovým majákem L32. Dále je zde zvukové výstražné zařízení EPSL1 WHELEN se 100 W plochým reproduktorem SA315P WHELEN umístěným za maskou vozidla. Provedení grafického označení vozidla v reflexních spektrálních fóliích Reflexitte je v souladu s naplněním požadavků ČSN EN 1789 na rozpoznávání a viditelnost vozidel jak za denního světla, tak zejména v noci.

Fotogalerie

Představujeme vám základní verzi sanitního vozidla Volkswagen Transporter T5 kategorie A2, ve kterém byla použita nová technologie obložení interiéru sanitního prostoru. Jde o novou koncepci formovaných laminátových dílů, které jsou vytvarovány tak, že vlastní obložení dokonale pokrývá všechna místa ocelové karoserie vozidla v interiéru až po okraje oken. Požadavek na omyvatelnost a snadnou hygienickou očistu je znásoben dokonalým hladkým lesklým povrchem obložení a minimálním počtem spár. Vlastní zástavbu tvoří především:

Výstražná technika značky WHELEN: dva zábleskové majáky 2022HPB, dva výstražné světelné zdroje TIR3 v Super-LED technologii v masce vozidla a zvukové výstražné zařízení ALPHA12R se 100 W plochým reproduktorem SA315P za maskou vozidla.

Transportní technika: neoddělitelná nosítka Kartsana TG400A2G s certifikací ČSN EN 1789 a EN 1865, transportní křeslo FD01/08 s certifikací ČSN EN 1789 a dvě samostatná pacientská sedadla FD servis 01 splňující ČSN EN 1789.

Dále je zde použitá laminátová přepážka FD servis oddělující sanitní prostor od prostoru řidiče s integrovaným oknem. Stůl nosítek se zádržným systémem PB Metech a s úložnými prostory a výklopný schod z antikora roštového typu.

 

Fotogalerie

Přinášíme vám informace a obrázky o akci, která byla pořádána Import Volswagen Group Česká republika a na které mimo jiné byla premiérově představena novinka připravující se pro trh v ČR – Pick Up Volkswagen Amarok. Mimo bohatého programu umožňujícího osobně si vyzkoušet jízdní vlastnosti vozidel Volkswagen Touareg, Volkswagen Tiguan, Volkswagen Multivan a speciálů Volkswagen na podvozku Volkswagen Transporter T5 v úpravě Seikel, byla upořádána i prezentace firem, které v rámci svého předmětu podnikání upravují užitková vozidla Volkswagen a rozšiřují tak nabídku této značky o nejrůznější druhy nástaveb.

Naše společnost se na této akci prezentovala sanitním vozidlem Volkswagen Crafter vyrobeným pro akciovou společnost Pragomedika plus a.s. a přestavbou vozidla Volkswagen T5 na servisní vozidlo pro společnost Phoenix Zeppelin.

Fotogalerie

Ukázka montáže nízko profilové LED diodové světelné soupravy Justice v Lineární Super-LED technologii značky WHELEN s plně osazenými přídavnými světelnými CON3 zdroji JDCA na odtahovém speciálu Volkswagen Crafter.

Fotogalerie

V autosalonu Porsche České Budějovice došlo k předání dalších dvou sanitních vozidel Volkswagen Transporter T5 se skříňovou nástavbou.

 

Fotogalerie

Video

Zástavba sanitního vozidla Volkswagen Transporter T5, kde na pravé straně v zadní části vozidla lze variantně pomocí kotvících lišt AMF/Smartfloor a kotvících prvků NMI bezpečně ukotvit držák transportního křesla, pevného sedadla, případně systém pro zajištění zavazadel transportovaného pacienta.

 

Fotogalerie

Sanitní vozidla Volkswagen Transporter T5 Dopravní zdravotní služby Náchod.

Obrázky z předávání dvou nových sanitních vozidel Volkswagen T5 a to přímo panu Přibylovi a Goldmanovi - majitelům Dopravní zdravotní služby Náchod. Předávání proběhlo jak v sídle FD servis Praha tak následně v Autosalonu společnosti  Porsche Praha Prosek, která byla dodavatelem podvozků vozidel. Vybavení a zástavba vozidel:

Výstražná technika značky WHELEN: světelná nízko profilová modrá LED diodová souprava Justice a nízko profilový LED diodový modrý maják L32 v Lineární Super-LED technologii, dva přídavné LED světelné zdroje TIR3 v Super-LED technologii v masce vozidla a zvukové výstražné zařízení ALPHA12R se 100 W plochým reproduktorem SA315P za maskou vozidla.

Transportní technika: nosítka Kartsana RIT860A2B s oddělitelným a plně polohovatelným podvozkem splňující ČSN EN 1789 a EN 1865, transportní křeslo FD01/08 s certifikací ČSN EN 1789 a dvě sedadla FD servis 01 s certifikací ČSN EN 1789.

Obložení sanitního prostoru formovanými laminátovými díly - model 1/2010.

Laminátová přepážka FD servis oddělující sanitní prostor od prostoru řidiče s integrovaným oknem.

Stůl nosítek s úložnými prostory a zádržným systémem PB MeTech a výklopný schod z antikora roštového typu.

 

Fotogalerie

Přestavba vozidla Volkswagen Crafter - dodatečná montáž 3 sedadel FD servis 01, prosklení levé a pravé strany u druhé řady sedadel, montáž obložení boků a protiskluzové podlahy.

 

Fotogalerie

Mrazírenská zástavba vozidla Ford Transit.

 

Fotogalerie

Ukázka montáže světelné soupravy 9U 144000 WHELEN v oranžovém provedení ve stroboskopické technologii na odtahovém vozidle značky MAN.

 

Fotogalerie

Servisní vozidla Mercedes-Benz Sprinter se zástavbou Sortimo Globelyst.

 

Fotogalerie

Dvě sanitní vozidla Volkswagen Transporter T5 Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje. Výstražná světelná technika WHELEN je kompletně v bezkonkurenční Lineární Super-LED technologii - dvouřadá LED diodová světelná souprava Freedom, dvouřadý LED diodový maják L31 a LED diodové světelné zdroje LINZ6B. Výstražná zvuková technika WHELEN se skládá z 200 W sirény 295SL100 s plným ovládáním a s mikrofonní funkcí a dvou 100 W plochých reproduktorů SA315P malého kruhového profilu s nylonovou membránou za maskou vozidla. Vozidla jsou rovněž vybavena otočnými a sklopnými sedadly a výsuvným stolem Easy-Flex od renomované společnosti PB MeTech GmbH a oddělitelnými nosítky Stollenwerk. Vozidla mají vzduchové odpružení Goldschmitt-techmobill AG na zadní nápravě s globální homologací. Polep vozidel je proveden pomocí reflexních prismatických fólií Reflexite dle Battenbergské dohody.

 

 

Fotogalerie 1

Fotogalerie 2

Fotogalerie 3

Ukázka rozdílné denní viditelnosti neosvětlené a osvětlené reflexní prismatické fólie Reflexite.

Fotogalerie 4

Video

Ford Transit Okresní dopravní zdravotnické služby v Českých Budějovicích.

Vozidlo je kompletně vybaveno technikou WHELEN, pacientskými FD sedadly s certifikací dle ČSN EN 1789, transportním pacientským křeslem FD01/08 s certifikací dle ČSN EN 1789 a transportní technikou od firmy Kartsana.

Fotogalerie

RETTmobil 2010 Fulda.

Ve dnech 5. – 7. května se uskutečnil 10 ročník Evropského veletrhu záchranářské a mobilní techniky. FD servis Praha, s.r.o. se již tradičně prezentoval společně s partnerskou firmou PB MeTech GmbH, kde jsme představili sanitní vozidlo Volkswagen Transporter T5 a se zástavbou pro Zdravotnickou záchrannou službu Libereckého kraje, aktuální modifikací transportního křesla a základním modelovým vzorkem pacientského sedadla FD servis Praha. Účast návštěvníků a vystavovatelů nezaznamenala oproti loňskému ročníku nějaký významný nárůst zřejmě z toho důvodu, že se letos koná další velmi významná akce s tímto zaměřením - INTERSCHUTZ. Ale zajímavým a významným poznáním je ta skutečnost, že jsme zaznamenali téměř dvojnásobné navýšení návštěvníků z České a Slovenské republiky.

 

 

Fotogalerie

Prospekt

Minibus Volkswagen Crafter s kotvícím systémem NMI, podlahovým systémem Smartfloor a sedadly FD servis Praha.

Fotogalerie

Prospekt 

Mrazírenská zástavba vozidla Volkswagen Crafter.

 

Fotogalerie

Renault Trafic Celní správy ČR se zástavbou v provedení mobilní pracovna. Vozidlo je vybaveno následujícím výstražným světelným zařízením značky WHELEN: světelnou stroboskopickou světelnou soupravu EDGE 9M144000 s FD nápisem STOP v LED technologii, zábleskovým majákem 2022HPB, přídavnými výstražnými LED světelnými zdroji TIR3 v Super-LED technologii umístěnými v masce vozidla a LED světelným FD nápisem STOP v zadní části vozu. Zvukové výstražné zařízení vozidla tvoří siréna 295SL100 WHELEN s plochým 100 W reproduktorem SA315P WHELEN. Pracovní stůl je v zástavbě Sortimo Globelyst.

 

Fotogalerie

Montáž světelné soupravy 9M 144000 oranžové barvy ve stroboskopické technologii značky WHELEN na vozidle Volkswagen Caddy.

 

Fotogalerie

Volkswagen Caddy Maxi ve variantě 5 místného vozidla se zástavbou Sortimo Globelyst, která byla realizována dle potřeb a přání uživatele tak, aby maximálně vyhovovala jeho předmětu podnikání a obsaditelnost vozidla zůstala zachována.

 

Fotogalerie

Nový zásahový automobil Horské služby České republiky na podvozku Toyota Land Cruiser. Vozidlo umožňuje převoz 4 sedících osob a 1 osoby ležící. Výstražná technika WHELEN je zastoupena v Lineární Super-LED technologii nízko profilovou LED diodovou mini světelnou soupravou Mini Justice a majákem L32 a dále sirénou 295SL100 a reproduktorem SA315P jehož kryt je vyroben z nylonu. Novinkou je nové označení vozidla svíticím FD nápisem na sluneční cloně s možností stálého nebo přerušovaného svícení.

Fotogalerie

Článek z oficiálního měsíčního zpravodaje Reflexite.

 

Celý text

Další sanitní vozidla Volkswagen Transporter T5 4Mottion se skříňovou nástavbou pro Zdravotnickou záchrannou službu Zlínského kraje. FD servis Praha přeje zlínským záchranářům mnoho dobře ujetých kilometrů. 

Fotogalerie

Představujeme vám Volkswagen Transporter T5 v provedení s výstražnou stroboskopickou světelnou soupravou Centurion WHELEN skládající se ze čtyř stroboskopických jednotek a soupravou přídavných zrcadel znásobujících tok světelného paprsku, integrovaným FD nápisem STOP v LED technologii a vyhledávacím halogenovým otočným reflektorem s možností dálkového ovládání pomocí joysticku. Jedná se zde o světelnou soupravu, kterou lze dodat i v modrém barevném provedení. Zvukové výstražné 100 W zařízení v tomto vozidle je osazeno v provedení WHELEN typ BETA112X s mikrofonem BETA1 a plochým reproduktorem SA315P za maskou vozidla.

 

 

Fotogalerie

Volkswagen Crafter se zástavbou Sortimo Globelyst v kombinaci s mobilními úložnými boxy.

 

Fotogalerie

Předkládáme obrázky dvou nových sanitních vozidel pro Zdravotnickou záchrannou službu Zlínského kraje. Jde opět o koncepci skříňové nástavby FD servis Praha / System Strobel na podvozku Volkswagen Transporter T5 4Mottion, 128 KW, se systémem vzduchového odpružení Goldschmitt zvyšujícím maximální užitečnou hmotnost na 3,5 t a sanitní zástavbou, jejíž finální podoba je výsledkem průběžných konsultací a spolupráce s pověřenými pracovníky ZZS Zlínského kraje, které během realizace probíhali. Grafické značení je provedeno polepem ve fóliích Reflexite, které zabezpečují vysokou viditelnost i v noci ze vzdálenosti větší než 500 m a velmi zvyšují viditelnost ve špatných podmínkách jako mlha a déšť. Fluorescentní barvy zajišťují vozidlu viditelnost i ve dne, šeru a kouři. Použitá reflexní prismatická technologie nabízí ve večerních hodinách více než 9x násobnou zářivost než standardně používané fólie. Změna v podobě grafického značení, které je dle Battenbergské dohody v podobě žlutozelených obdélníků na bocích a blatnících vozidla a červenožlutých pruhů na zadních dveřích přiřadilo ZZS Zlínského kraje k těm, kteří toto doporučení přijali za své. Jde o další velmi důležitý prvek ke zvýšení bezpečnosti pro posádky, převážené pacienty a ostatní účastníky silničního provozu. Použití těchto materiálů je doporučeno ATAG a odpovídá ČSN EN 1789. Výstražná technika, která je na vozidlech namontována je ve standardní podobě pro tento typ vozidel, tedy kompletní WHELEN. Transportní techniku tvoří nosítka s plně polohovatelným podvozkem Stollenwerk s dětským zádržným systémem, která jsou ukotvena zádržným systémem PB MeTech certifikovaným dle ČSN EN 1789 do výsuvného stolu PB MeTech s bočním posuvem umožňujícím přístup k pacientovi z obou stran.

Vozidla jsou vybavena v sanitním prostoru dvěma plnohodnotnými sedadly. Na pravém boku je sedadlo PB MeTech s tříbodovým bezpečnostním pásem, sklopným sedákem, polohovatelnou zádovou opěrou, polohovatelnou loketní opěrkou a možností otáčení o 180 stupňů. Tato funkce umožňuje v případě potřeby snadnější kontakt s pacientem na nosítkách. Na přepážce je ukotveno zády po směru jízdy plnohodnotné sedadlo FD servis s tříbodovým bezpečnostním pásem, sklopným sedákem, a integrovanou opěrkou hlavy. Obě sedadla jsou čalouněna materiálem s vysokou odolností a omyvatelností a jsou certifikována dle ČSN EN 1789. Vozidla jsou dále samozřejmě vybavena nezávislým topením umožňujícím vytápění sanitního prostoru i v případě vypnutí motoru, oddělenou klimatizací s vlastním výměníkem pro sanitní prostor, který není umístěn na střeše vozidla, ale zapuštěn do nábytkové sestavy a samostatně ovládán pomocí termostatu, sestavou nábytkových skříněk s velkorysým úložným prostorem, samočinnou aretací zásuvek, celou řadou polic a skříněk s dvířky, úložným prostorem nad kabinou řidiče a skříní s průhledem, ve které jsou ukotveny lahve s kyslíkem ve speciálních držácích od firmy System Strobel. Uložení lékařských kufrů či batohů je řešeno na přepážce v prostoru u bočních dveří pod deskou pracovního stolku, který je v provedení nerez s ohraničeným lemem v předepsaném radiusu. Vozidlo je vybaveno rovněž osvětleným úložným prostorem přístupným vně vozidla do kterého lze bezpečně kotvit pomocnou transportní techniku (scoop rám, schodolez a pod). Vstup do sanitního prostoru jak zadními dveřmi, tak dveřmi bočními, které nejsou křídlové, ale posuvné, usnadňují integrované schody. U těchto bočních posuvných dveří je navíc ještě operativně pro případ potřeby výklopný schod, který nástup ještě více usnadní. Osvětlení sanitního prostoru tvoří integrovaná zářivková zapuštěná svítidla v kombinaci s bodovými halogeny nad nosítky. Díky konstrukčnímu řešení skříňové nástavby jsou všechny držáky a kotvící systémy přístrojů příslušenství bezpečně ukotveny přímo do stěny a do míst, která nejlépe vyhovují provozním potřebám a typům používané přístrojové techniky. Ve střeše skříňové nástavby je integrováno velkoprostorové střešní okno a střešní dvoucestný ventilátor. Velkým pomocníkem je komunikační zařízení mezi sanitním prostorem a kabinou řidiče, kamera monitorující prostor za vozidlem atd…

Fotogalerie

Další informace o nových sanitních vozidlech pro Zdravotnickou záchrannou službu Zlínského kraje.

Celý text

Celý text

Land Rover Defender 110 SW ve výbavě dle požadavků Vojenské policie AČR. Vozidlo je vybaveno stroboskopickou světelnou soupravou 9U144000 WHELEN s integrovaným LED světelným nápisem STOP, výstražným zvukovým zařízením BETA112X WHELEN a plochým 100 W reproduktorem SA315P WHELEN umístěným za maskou vozidla. Výstražné světelné zařízení v Lineární Super-LED technologii je doplněno směrem dopředu 2 světly LIN3 WHELEN. Součást zástavby tvoří rovněž integrovaný naviják WARN XDC a nezávislé topení Vebasto 2000 a podobně.

Fotogalerie

Předkládáme Vám jako ukázku fotky jedné z mnoha našich dlouholetých variant zástaveb vozidel s mrazírenskou zástavbou. Zde se jedná o vozidlo Volkswagen Caddy.

 

Fotogalerie

Volkswagen Caddy se zástavbou Sortimo Globelyst v kombinaci s manipulačním vozíkem a mobilními úložnými boxy.

 

Fotogalerie

Další varianta zástavby Sortimo Globelyst ve vozidle Volkswagen T5 dle přání zákazníka.

 

Fotogalerie

Rychlé zásahové vozidlo zdravotnické pomoci na podvozku Subaru Forest. Výsuvný a snadno vyjímatelný Carmo systém Sortimo umožňuje bezpečné a ze tří stran přístupné uložení zdravotnické výbavy vozidla. Vozidlo je vybaveno výstražnou světelnou technikou WHELEN, jehož účinnost, spolehlivost  a nepatrná spotřeba nemá v současnosti konkurenci. To vše díky nízko profilové LED diodové světelné soupravě Liberty v Lineární Super-LED technologii, přídavných LED diodových světelných zdrojů TIR3 v Super-LED technologii v masce vozidla a přídavných zapuštěných LED diodových světelných zdrojů LIN3 v Lineární Super-LED technologii na bocích předního nárazníku a také integrovaných do horní hrany zadních dveří. Zvukové výstražné zařízení je WHELEN ALPHA12X se 100 W plochým reproduktorem SA315P za maskou vozidla.

 

Fotogalerie

Sanitní vozidlo RZP Volkswagen Transporter T5, nestátního zdravotnického zařízení SOSAN – soukromá sanita, jejíž majitel pan J. Hubálek rozšířil rozsah poskytovaných služeb o obor - Zdravotnická záchranná služba.

 

Fotogalerie

Servisní vozidlo Volkswagen Transporter T5 s vysokou střechou a další varianta sestavy Sortimo Globelyst.

 

Fotogalerie

Fotografie z předávání vozidla Volkswagen Transporter T5 speciálně určeného pro transport tělesně či zdravotně postižených osob.

 

Fotogalerie

Servisní vozidlo Volkswagen Crafter se zástavbou Sortimo Globelyst.

 

Fotogalerie

Volkswagen Transporter T5 – dvě sanitní vozidla kategorie A se zástavbou v konfiguraci a ve výbavě, která je v současnosti pro tuto kategorii ta nejžádanější. Vozidlo je tedy vybaveno výstražnou nízko profilovou LED diodovou světelnou soupravou Justice WHELEN v Lineární Super-LED technologii, přídavnými výstražnými LED diodovými světelnými zdroji TIR3 WHELEN v Super-LED technologii, LED diodovým majákem L32 WHELEN v nízko profilovém provedení s vertikálním a horizontálním tokem světelného paprsku v Lineární Super-LED technologii! Zvukové výstražné zařízení je ALPHA12X WHELEN se 100 W plochým reproduktorem SA315P WHELEN za maskou vozidla.

Transportní technika se skládá z plně polohovatelného podvozku s nosítky od firmy Kartsana typ TGR400B2 ukotveného do stolu nosítek se zádržným systémem od PB MeTech certifikovaným dle ČSN EN 1789. Z transportního pacientského křesla FD01/08 se čtyřbodovým bezpečnostním pásem a certifikací dle ČSN EN 1789 a nakonec z plnohodnotného, certifikovaného sedadla FD servis s plastovým obložením zádové opěry a skrytým mechanismem samo navíjecího bezpečnostního pásu.

U bočních dveří je výklopný schůdek roštového typu FD servis v provedení antikoro. Interiér sanitního prostoru je obložen formovanými laminátovými díly z jednoho kusu. Přepážka FD servis oddělující sanitní prostor od kabiny řidiče je vybavena posuvným oknem shodného typu jako u vozidel VW T4, které umožňovalo velmi dobrý vizuální kontakt s převáženými pacienty.

Fotogalerie

Ukázka zástavby pohotovostního servisního vozidla Volkswagen Crafter poruchové služby plynárenských zařízení vybaveného v souladu se zákonem 361/2000, § 41 odst. 2 písmeno g) výstražnou technikou WHELEN - nízko profilovou LED diodovou světelnou soupravou Justice v Lineární Super-LED technologii a LED diodovými světelnými zdroji TIR3 v Super-LED technologii v masce vozidla, 100 W zvukovým zařízením 295SL100 s plochým reproduktorem SA315P za maskou vozidla. Vlastní zástavba vozidla a sestava servisních skříněk Sortimo Globelyst byla koncipována do finální podoby v rámci spolupráce se zástupci provozovatele.

Fotogalerie

Vozidlo Volkswagen Transporter T5 s úpravou Seikel je ideálním partnerem pro všechny, kteří se musí či chtějí pohybovat ve velmi těžkém terénu, od stavitelů dálkového potrubí přes lesníky nebo strážce hranic až po armádu a světoběžníky všeho druhu,“ říká Dušan Blaško, šéf českého zastoupení užitkových vozidel Volkswagen. Skutečně - tento automobil potěší všechny fanoušky terénních vozů. Díky němu pro ně nebude obtížná jízda ani tím nejtěžším terénem a ještě se budou moci těšit z inovativního, promyšleného technického vybavení, které se skrývá pod sériovou karoserií.

Společnost FD servis Praha, s.r.o. byla mezi prvními, kdo na trh v České republice realizoval zástavbu tohoto vozidla pro účely zabezpečení servisních služeb stavebních strojů a těžebních strojů povrchových dolů. Další etapou byla zástavba speciálních zásahových vozidel pro Horskou službu České republiky a speciálních vozidel armády ČR, kde je pohyb vozidla ve velmi těžkém terénu každodenní samozřejmostí. Nyní Vám představujeme variantu Volkswagen Transporter T5 Ambulance Extreme se sanitní zástavbou ve výbavě RLP. Jedná se již o druhé sanitní vozidlo pro ZZS Ústeckého kraje, kde se první takto zastavěné sanitní vozidlo pro velmi těžké terény i přes ústupek z komfortu pérování oproti sériově vyráběnému vozidlu právě pro svoji průchodnost velmi osvědčilo. K drobným úpravám došlo pouze v koncepci zástavby, jejíž současná podoba je produktem společných konsultací zástupců ZZS ÚK s pracovníky FD servis Praha, s.r.o.

Fotogalerie

Sanitní vozidlo Volkswagen Transporter T5 se střední zvýšenou střechou v koncepci obložení formovanými laminátovými díly z jednoho kusu včetně stropu, jehož zástavba umožňuje pohodlný a bezpečný transport dvou pacientů v transportním křesle FD01/08 vybaveného čtyřbodovým bezpečnostním pásem a certifikací o provedené dynamické zkoušce dle ČS EN 1789. Pro transport ležícího pacienta je vozidlo vybaveno soupravou nosítek s oddělitelným plně polohovatelným podvozkem Kartsana RIT860A2B, která má samozřejmě rovněž certifikaci o provedených dynamických zkouškách dle ČSN EN 1789 a EN 1865 a již v základní ceně je vybavena celou řadou funkcí a výbavy, které jsou u srovnatelných výrobků obvykle za příplatek. Výstražná technika WHELEN zahrnuje nízko profilový LED diodový maják L32 v Lineární Super-LED technologii s perfektním vertikálním a horizontálním tokem světelného paprsku. Zvukové výstražné zařízení  typ ALPHA12X s plastovým 100 W reproduktorem SA315P za maskou vozidla.

Fotogalerie

Předkládáme Vám obrázky z předání dvou nových sanitních vozidel Ford Transit, které od září rozšíří dnes již početnou flotilu vozidel Okresní dopravní zdravotnické služby v Českých Budějovicích.

Vozidla jsou opět v oblasti výstražných zařízení kompletně vybavena technikou WHELEN, 100 W sirénou ALPHA12X s plochým reproduktorem SA315P v nylonovém provedení umístěným za maskou vozidla, světelnou stroboskopickou soupravou EDGE 9UBBBB, LED diodovými přídavnými světelnými zdroji LIN3 v Lineární Super-LED technologii v přední masce vozidla, LED diodovými světelnými zdroji LIN6 v Lineární Super-LED technologii na bocích vozidla a nízko profilovým LED diodovým majákem L32 v Lineární Super-LED technologii! Dále pacientskými sedadly s certifikací dle ČSN EN 1789 FD servis, transportním pacientským křeslem FD01/08 s certifikací dle ČSN EN 1789 a v současné době velmi vyhledávanou novinkou, transportní technikou od firmy Kartsana jejíž zastoupení pro Českou a Slovenskou republiku naše společnost převzala. Jde o transportní pacientská nosítka RIT860A2B s oddělitelným a plně polohovatelným podvozkem, kde takové přednosti, jako je snadná obsluha, nosnost, technické zpracování, stabilita, pojezdové vlastnosti ještě znásobuje i konečná cena, která se pohybuje na úrovni o cca 2/3 ceny srovnatelných výrobků renomovaných výrobců a stává se tak v porovnání se současnou nabídkou tuzemské výroby velmi konkurence schopným produktem. Samozřejmostí je certifikát dle ČSN EN 1789, možnost nejrůznějších modifikací, volby barvy apod. Přejeme pracovníkům ODZS České Budějovice, aby jim tato vozidla zabezpečila najetí mnoha bezproblémových kilometrů, usnadnila svojí koncepcí a výbavou výkon jejich činnosti a převáženým pacientům zpříjemnila absolvování jejich převozů.

Fotogalerie

Nové sanitky pro Pelhřimov. Obrázky z předání 2 nových sanitních vozidel pro oblastní spolek Českého Červeného kříže Pelhřimov. Grafické značení vozidel je provedeno reflexní prismatickou fólií Reflexite v souladu s ČSN EN 1789, výstražná technika WHELEN v Lineární Super-LED technologii - nízko profilová LED diodová světelná souprava Justice a nízko profilový LED diodový maják L32, zvukové výstražné zařízení ALPHA12X WHELEN se 100 W plochým reproduktorem SA315P WHELEN za přední maskou vozidla. Transportní technika – oddělitelná nosítka s podvozkem Autoribeiro, transportní křeslo FD01/08 s 4 bodovým bezpečnostním pásem a certifikací dle ČSN EN 1789. Sedadla v pacientském prostoru FD servis jsou rovněž certifikovány dle ČSN EN 1789. Vozidla dodala společnost Ford Charouz jejíž zástupce, pan Slavník osobně vozidla zástupcům vedení ČČK Pelhřimov předával.

 

Fotogalerie

Další Mercedes-Benz Sprinter a servisní zástavba v sestavě Sortimo Globelyst může být i vhodnou inspirací pro budoucího potencionálního zájemce.

 

Fotogalerie

Řada servisních vozidel realizovaných FD servis Praha, s.r.o. v rámci svého autorizovaného zastoupení firmy SORTIMO pro Českou republiku se rozrostla o další modifikaci vozidla Mercedes-Benz Sprinter.

 

 

Fotogalerie

Psali o nás: Smart ForTwo MHD - Pojízdný šuplík v zástavbě Sortimo Globelyst.

 

 

Celý text

Volkswagen Transporter T5 se zástavbou v koncepci Sortimo Globelyst. Vozidlo je určeno k zabezpečování operativního servisu klimatizací a chladicích zařízení.

 

Fotogalerie

Sanitní vozidlo Volkswagen Transporter T5 pro DZS Chrudim. Opět ve výbavě WHELEN v Lineární Super-LED technologii tu je nízko profilová LED diodová světelná souprava Justice s nízko profilovým LED diodovým majákem L32 včetně výstražné zvukové techniky - 100 W sirény 295SL100 a 100 W reproduktoru SA315P. Vozidlu bude sloužit transportní pacientské křeslo FD01/08 a plně polohovatelná nosítka s podvozkem Kartsana typ RIT860A2B.

Fotogalerie

Sanitní vozidlo Volkswagen Transporter T5 s kompletní výbavou WHELEN: v Lineární Super-LED technologii nízko profilová LED diodová světelná souprava Justice a nízko profilový LED diodový maják L32, 100 W siréna 295SL100, 100 W reproduktor SA315P, LED diodové světelné zdroje TIR3 v Super-LED technologii! Grafické značení vozidla v reflexních prismatických fóliích Reflexite. Vozidlo je vybaveno transportními nosítky s oddělitelným a plně polohovatelným podvozkem Kartsana typ: RIT860A2B, s certifikací dle ČSN EN 1789 a transportním pacientským křeslem FD01/08, které je rovněž certifikováno dle ČSN EN 1789. Pro snadné naložení a vyložení transportního křesla je vozidlo vybaveno velmi žádaným typem sklopného nájezdu - FDNS02.

Fotogalerie

Dne 27.6.2009 se u nás v Kuří uskutečnili za široké účasti veřejnosti a oficiálních hostů oslavy výročí 700 let od založení obce Kuří a 100 let od vzniku Sboru dobrovolných hasičů. O tom, že se oslava vydařila dokumentují obrázky, které Vám touto formou předkládáme.

Fotogalerie

Sanitní vozidlo Volkswagen Transporter T5, které bylo vystaveno na letošním ročníku RETTmobil 2009 již slouží svému účelu. Nabízíme Vám obrázky z jeho předvedení v Trenčíně, kde si vozidlo se zájmem prohlédl mimo jiné i člen vlády Slovenské republiky.

 

Fotogalerie

Vozidlo Volkswagen Transporter T5 SDH - Týn nad Vltavou, vybavené výstražným zařízením z produkce WHELEN. Jedná se o dvouřadou LED diodovou světelnou soupravu Freedom v Lineární Super-LED technologii, nízko profilový LED diodový maják L32 v Lineární Super-LED technologii, LED diodové světelné zdroje LIN6 v Lineární Super-LED technologii a LED diodové světelné zdroje TIR3 v Super-LED technologii! Zvukové výstražné zařízení 295SL100 WHELEN a 100 W reproduktorem SA315P WHELEN.

Fotogalerie

RETTmobil 2009 Fulda. Ve dnech 13.-15. května 2009 proběhl již 9 ročník Evropského veletrhu záchranářské a mobilní techniky. FD servis Praha, s.r.o. se prezentovala společně s partnerskou firmou PB MeTech sanitním vozidlem Volkswagen Transporter T5 a transportním křeslem FD 01/08, kterému bylo uděleno osvědčení TÜV SÜD Auto CZ s.r.o. o tom, že výrobek splňuje ČSN EN 1789.

Fotogalerie

Na letošním ročníku IDET 2009 jsme mimo zástavby vozidla MB Sprinter se skříňovou nástavbou System Strobel pro společnost HEROS, měli zastoupení ještě díky speciálním sedadlům modelové řady FD servis 01. Součástí expozice Vojenské policie České republiky bylo speciální již do provozu nasazené vozidlo na podvozku Tatra, kde součástí nástavby byla sedadla modelové řady FD servis 01.

Fotogalerie

IDET 2009. FD servis Praha, s.r.o. se již pravidelně prezentuje svojí produkcí na veletrzích takového typu jako je IDET, IDEB a podobně. V letošním roce mimo jiné například v expozici akciové společnosti Track System, která představila svůj projekt HEROS, jehož nedílnou součástí je speciální automobil - mobilní řídící pracoviště na podvozku Mercedes-Benz Sprinter se skříňovou nástavbou System Strobel.

 

Fotogalerie

Varianta zástavby servisního vozidla na podvozku Ford Transit systémem Sortimo Globelyst.

 

 

Fotogalerie

Mercedes-Benz Sprinter a zástavba Sortimo Globelyst v konfiguraci pro prezentaci profesionálního elektro nářadí společnosti Protool.

 

Fotogalerie

Varianta zástavby vozidla Volkswagen Caddy, určeného pro převoz psů, která byla realizována dle požadavků provozovatele. Tepelně izolační úprava nákladového prostoru a přepážky, u které byla nahrazena původní mřížka dodávaná výrobcem sadou těsných autoskel ve formovaném rámečku, zabezpečuje naprosté vyloučení spár a možnost následného zatékání. V této úpravě je udržování čistoty nákladového prostoru snadné a bezproblémové, včetně možnosti použití vysoko tlakového WAP čističe.

Fotogalerie

Tři sanitní vozidla Volkswagen Transporter T5 Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje. Nový design vozidel je zde zastoupen výstražnou světelnou a zvukovou technikou WHELEN a reflexními prismatickými fóliemi Reflexite dle Battenbergské dohody. Vysoce účinná výstražná světelná technika WHELEN jenž je kompletně v Lineární Super-LED technologii se skládá z nízko profilové LED diodové světelné soupravy Liberty, dvouřadého LED diodového majáku L31 a LED diodových světelných zdrojů LIN3. Výstražná zvuková technika WHELEN je zastoupena 200 W sirénou 295SL100 s plným ovládáním a mikrofonní funkcí a dvěma 100 W plochými reproduktory SA315P za maskou vozidla. Vozidla jsou rovněž vybavena otočnými a sklopnými sedadly od renomované společnosti PB MeTech GmbH a oddělitelnými nosítky Stollenwerk. Vozidla mají vzduchové odpružení Goldschmitt-techmobill AG na zadní nápravě s globální homologací.

Fotogalerie

Napsali o nás

Sanitní vozidlo kategorie A2 na podvozku Volkswagen Transporter T5. Výstražné světelné zařízení WHELEN v nízko profilovém provedení na vozidle v kombinaci nízko profilové LED diodové světelné soupravy Justice a nízko profilového LED diodového majáku L32 v Lineární Super-LED technologii!

 

 

Fotogalerie

Sortimo Globelyst a další z mnoha možných variant zástavby vozidla dle potřeb konečného uživatele.

 

 

Fotogalerie

Technické vozidlo PČR. Světelné a zvukové výstražné zařízení WHELEN, vnitřní zástavba systém Sortimo Globelyst.

 

Fotogalerie

Obrázky z předávání nové sanitky Volkswagen Transporter T5 pro MS Vodní záchranné služby Českého červeného kříže v Náchodě. Pro bezpečnější jízdu s použitím výstražného zařízení jsou vozidla MS Vodní záchranné služby Červeného kříže v Náchodě vybavena kompletně v produkci WHELEN v Lineární Super-LED technologii a 100 W zvukem s reproduktorem umístěným v masce vozidla. 

Fotogalerie

Škoda Octavia Combi vybavená výstražným zařízením WHELEN.

 

 

Fotogalerie

Volkswagen Transporter T5 pro Hradní stráž - zástavba šatních tyčí.

 

Fotogalerie

Volkswagen Crafter - speciální mobilní RTG pracoviště.

 

Fotogalerie

Sanitní vozidlo Ford Transit pro společnost AM Trans.

 

 

Fotogalerie

Pražský technický servis posílil rovněž v oblasti zabezpečení sklenářských prací. Mobilní sklenářské pracoviště na podvozku Volkswagen Transporter T5 umožňuje díky speciální nástavbě systému HEGLA bezpečný převoz skleněných tabulí, oken a rámů i větších rozměrů. Úprava interiéru nákladového prostoru respektuje potřeby pracovníků servisu a umožňuje tak, zabezpečit většinu potřebných pracovních úkonů přímo na místě u zákazníka.

Fotogalerie

Volkswagen Transporter T5 - vozidla Vojenské policie s výbavou WHELEN.

 

 

Fotogalerie

Služby Pražanům pomohou zkvalitnit nová servisní vozidla Volkswagen Caddy a Volkswagen Transporter T5 nasazená do provozu společností Pražský technický servis.

 

Fotogalerie

Ukázka montáže systému sklopných polic Sortimo Globelyst ve vozidle Iveco.

 

 

Fotogalerie

Sanitní vozidlo Mercedes-Benz Vito pro společnost Atlas.

 

Fotogalerie

Volswagen Caddy se zástavbou v systému Sortimo Globelyst. Ukázka jedné z variant jak docílit maximálního využití nákladového prostoru tohoto typu vozidla.

Fotogalerie

Zdravotnická záchranná služba Ústeckého kraje vyhlásila poptávku na dodání sanitního vozidla, které bude vybaveno mimo potřebné a předepsané zdravotnické výbavy i vlastnostmi a výbavou umožňující provoz v extremně těžkých terénních podmínkách. Jako nejoptimálnější a nejvíce splňující požadavky zadavatele, zvítězila nabídka na dodání vozidla Volkswagen Transporter T5 4Mottion, 128 kW, s úpravou podvozku systémem Seikel od firmy od firmy Porsche Praha Prosek a se zástavbou FD servis Praha, s.r.o. Předkládáme Vám obrázky finální podoby tohoto vozidla.

Fotogalerie

Dopravní a zdravotní služba Náchod obohatila svůj vozový park o nové sanitní vozidlo Volkswagen Transporter T5. Snímky z předávání tohoto vozidla v Autosalonu Porsche Praha Prosek.

 

Fotogalerie

Variabilita umožňující smysluplnou a funkční zástavbu prakticky jakéhokoli vozidla, nízká hmotnost, důraz na bezpečnost, a neustálý operativní vývoj prvků systému Sortimo Globelyst jsou samozřejmostí, která umožňuje provozovatelům a uživatelům tímto systémem vybavených vozidel bezproblémový výkon svého předmětu podnikání. Předkládáme Vám ukázku zástaveb vozidla VW Caddy a Mitsubischi Pajero.

 

Fotogalerie

Volkswagen Transporter T5 pro JSDH Konice s výbavou výstražných zařízení WHELEN.

 

 

Fotogalerie

Varianta zástavby servisního vozidla Renault Trafic (Opel Vivaro, nebo Nisan Primastar) v systému Sortimo Globelyst.

 

 

Fotogalerie

Autotec 2008, Brno 3.6.2008 - 8.6.2008

1/  Na letošním ročníku Autotec 2008 se naše společnost prezentovala v expozici Volkswagen Group s.r.o. představením silniční ambulance skříňového typu na podvozku Volkswagen Crafter,  jejíž zástavba byla realizována pro potřeby soukromé společnosti - Záchranné služby Ambulance Meditrans s.r.o.

2/  V oblasti zástaveb servisních, dílenských a speciálních užitkových vozidel je v České republice produkce německé firmy Sortimo a jejího programu Sortimo Globelyst skutečným pojmem. Počet provozovaných a zastavených vozidel  již přesahuje stovky kusů. Jako oficiální a autorizovaní zástupci této firmy pro Českou republiku,  jsme samozřejmě některé novinky a modifikace představili i na letošním ročníku.

Ve fotogaleriích Vám předkládáme obrázky které letošní ročník a naší účast dokumentují.

Fotogalerie 1

Fotogalerie 2

V expozici firmy Goldschmitt - techmobil AG jsme v letošním roce na Rettmobil 2008 ve Fuldě prezentovali sanitní vozidlo VW Transporter T5 se skříňovou nástavbou System Strobel, 4Mottion, motorem 128 kW a se systémem vzduchového odpružení umožňujícím zvýšení maximální povolené hmotnosti vozidla na 3,5 tuny.  Předkládáme ukázku z materiálů firmy Goldschmitt.

RETTmobil 2008 in Fulda

Vom 14. bis 17. Mai 2008 fand die achte Auflage der RETTmobil in Fulda statt. Über 20.000 Fachbesucher pilgerten zur Messegalerie, um sich auf Europas Leitmesse für Rettung und Mobilität über das Neueste aus der Branche zu informieren. Für Rettungs- und Notarztwagen sollte natürlich das Beste gerade gut genug sein, denn nicht selten geht es bei einem Einsatz um Menschenleben.

Auch in diesem Jahr war die GOLDSCHMITT-techmobil AG vertreten und begeisterte mit einer neuentwickelten Voll-Luftfeder für den 3er Sprinter mit der GOLDSCHMITT-optimierten 2-Kanal-Intelli-Ride-Steuerung.

Bildgalerie anzeigen (Fotogalerie)

Společnost Fisoli a její dvě nové sanitky se zástavbou FD servis Praha, s.r.o. Obě vozidla Volkswagen Transporter T5 jsou kompletně vybavena  výstražnou světelnou technikou WHELEN v Lineární Super-LED technologii! Zvuková výstražná 100W zařízení WHELEN mají ploché reproduktory umístěny v masce vozidla. 

Fotogalerie

Flotila vozidel Technické záchranné služby se rozšířila. Tentokráte jde o vozidlo Mercedes-Benz Vito se servisní zástavbou Sortimo Globelyst a výstražnou technikou WHELEN.

 

Fotogalerie

Fulda a RETTmobil 2008. Několik obrázků dokumentujících naší prezentaci na tomto ročníku, kde jsme představili sanitní vozidla Volkswagen Crafter a Volkswagen Transporter T5.

Fotogalerie

Předkládáme Vám milí návštěvníci docela zajímavou ukázku varianty zástavby servisního vozidla Mercedes-Benz Sprinter - samozřejmě, že systémem Sortimo Globelyst!

 

 

Fotogalerie

Novinka v nabídce z produkce WHELEN.

 

 

Celý text

Transplantační tým České republiky má k dispozici od března 2008 nové vozidlo.

 

Fotogalerie

WHELEN - vozidla Volkswagen Transporter T5 Městské policie hlavního města Prahy s výstražným zařízením nové generace. Zvukové a rozhlasové výstražné zařízení má v souladu s aktuálními doporučeními ze strany lékařských poznatků plochý 100W reproduktor umístěn v masce vozidla, aby zbytečně při své činnosti nebyla navyšována úroveň hluku pro posádku. Světelné výstražné zařízení s integrovaným LED STOP/POLICIE nápisem, je umístěno v kompaktním tělese světelné soupravy EDGE 9UBBBB WHELEN.

Fotogalerie

Městské servisní vozidlo Smart. Alternativa pro zabezpečení servisních služeb v městských lokalitách, kde  problematika parkování a mobility pro zabezpečení tohoto charakteru služeb znamená problém č.1. Využití zavazadlového prostoru tohoto vozidla se díky sestavě Sortimo Globelyst několikrát znásobilo.

Fotogalerie

Technická záchranná služba - Škoda Roomster - nepřehlédnutelná modifikace s ukázkovým bezpečnostním grafickým značením, výstražným světelným zařízením WHELEN v Lineární Super-LED technologii a vestavbou  Sortimo Globelyst.

 

Fotogalerie

Ukázka zástavby servisního vozidla systémem Sortimo Globelyst na podvozku Renault Master.

 

 

Fotogalerie

Dvě sanitní vozidla Volkswagen Crafter se skříňovou nástavbou System Strobel.

 

Fotogalerie

Prospekt

Napsali o nás

Video

Přijali jsme pozvání a zastavili jsme se V Hradci Králové a v Pardubicích.

 

Fotogalerie

Servisní zástavba Sortimo Globelyst ve variantě do vozidla Mercedes-Benz Vito.

 

 

Fotogalerie

Zástavba vozidla Volkswagen Amarok s hardtopem v barvě vozu z pevného ABS plastu se zadním vyhřívaným výklopným tónovaným oknem a s třetím brzdovým světlem pro Policii České republiky. Vozidlo je polepeno reflexními prismatickými foliemi Reflexite a osazeno výstražnou světelnou a zvukovou technikou Tesla Holomý.

Fotogalerie

Ukázka zástavby servisních vozidel systémem Sortimo Globelyst na podvozku Volkswagen Transporter T5. Vnitřní prostor zástaveb osvětlují dvouřadé zářivky DX16 LABCRAFT.

 

Fotogalerie

Jihočeským záchranářům slouží od tohoto týdne osm nových sanitek

 České Budějovice/ Zdravotní záchranná služba (ZZS) Jihočeského kraje dostala osm moderních sanitek.

Slavnostní předání nových sanitních vozů se uskutečnilo 20.12.2007 na parkovišti u českobudějovického fotbalového stadionu SK Dynamo. Zúčastnili se ho ředitel ZZS Marek Slabý, hejtman Jihočeského kraje Jan Zahradník a vedoucí sociálního odboru krajského úřadu Petr Studenovský.

„Rádi bychom sanitky obměňovali za pět šest let nebo po najetí 250 000 kilometrů,“ přeje si Marek Slabý. „Vozidel pro podobné účely máme v současné době přes padesát, mnohé jsou ještě z devadesátých let. Optimální by  bylo, pokud  by všechny naše vozy nebyly starší než z roku 2000.“

Větší komfort

Budou sloužit pro posádky s lékařem nebo bez lékaře. Zvláštností vozů jsou speciální nástavby, které se montují na podvozek. „Nové sanitky jsou výhodnější kvůli většímu prostoru,“ říká řidič  Zdeněk Pechánek z táborské záchranné služby. „Zajišťují větší komfort pro pacienta i posádku.“

Sanitky poputují do Tábora, Jindřichova Hradce, Dačic, Tábora nebo zůstanou v Českých Budějovicích.

(  Převzato: Českobudějovický deník 21.12.2007 )

Ve fotogalerii přinášíme obrázky ze slavnostního předání sanitních vozidel pro ZZS Jihočeského kraje. Celkem bylo vyrobeno a předáno 8 sanitních vozidel se skříňovou nástavbou. Z toho 2 vozidla Volkswagen Crafter a 6 vozidel Volkswagen Transporter T5 4Mottion s motorem 128 kW - model 2008. Na těchto vozidlech již  byla realizována montáž esteticky vytvarovaného aerodynamického spoileru napojení kabiny řidiče ke skříňové nástavbě

Fotogalerie

Video 1

Video 2

Zásahové vozidlo asistenční služby na podvozku Volkswagen Caddy. Ukázka montáže výstražné nízko profilové LED diodové světelné soupravy Liberty WHELEN v Lineární Super-LED technologii a integrovanou dopravní signalizací TAD6 v Super-LED technologii!

 

Fotogalerie

Výstražná technika WHELEN na vozidle Ford Ranger pro JSDH Roztoky.

 

Fotogalerie

Zde jsme umístili do fotogalerie této rubriky obrázky některých námi zastavovaných sanitních, dílenských, chladírenských a mrazírenských vozidel jako prezentaci naší produkce. Také najdete obrázky z letošního ročníku RETTmobil 2007 ve Fuldě, kde FD servis Praha, s.r.o. se svými zahraničními partnery, firmami  System Strobel, PB MeTech a Goldschmitt AG, vystavoval sanitní vozidlo Volkswagen Transporter T5 se skříňovou nástavbou. Dále představujeme úplnou novinku, sanitní vozidlo kategorie C se skříňovou nástavbou na podvozku Volkswagen Crafter, které díky svým rozměrům nabízí posádkám dostatek prostoru ve své sanitní části, aniž by celková maximálně povolená hmotnost přesahovala 3,5 tuny. Pro zájemce o sanitní vozy a jejich výbavu, nechybí ani obrázky nového typu pacientského transportního křesla FDPK 01/2007 se čtyřbodovým bezpečnostním pásem. Koncepce zástaveb dílenských vozidel je samozřejmě postavena na velmi úzké a vzájemné spolupráci s firmou Sortimo, jejíž Systém Globelyst umožňuje vyhovět a uspokojit většinu požadavků a potřeb uživatelů, aniž by se dostávali do kolize s platnou legislativou, která stanovuje  podmínky pro provoz vozidel na pozemních komunikacích. V rámci našich služeb a snahy pomoci dovybavit vozidla po všech stránkách i tam, kde to výrobce není schopen, vznikají nejrůznější úpravy, které umožňují rozšířit možnosti vlastního využití dle individuální potřeby koncového uživatele. Viz obrázky úpravy zavazadlového prostoru vozidla Škoda Octavia, nebo úpravy Volkswagen T5. Z oblasti zástaveb izotermických představujeme model mrazírenské zástavby na klasickém skříňovém vozidle.

Fotogalerie

Fotografie vozidla Nissan X-Trail, s výbavou zvláštních výstražných světelných a zvukových zařízení od firmy WHELEN. 

 

Fotogalerie

IDET 2007 - Přinášíme obrázky z expozic Vojenské policie, Armády ČR, A.M.T. Group, SVOS a Jeep, jejichž součástí byly námi dodávané komponenty výstražných světelných a zvukových zařízení WHELEN a Sortimo Globelyst.

 

Fotogalerie

Ještě několik obrázků sanitního vozidla Volkswagen Transporter T5 se skříňovou nástavbou System Strobel. Tato mobilní jednotka intenzivní péče byla v FD servis Praha, s.r.o. vyrobena pro společnost, Zdravotná doprava s.r.o. Trenčín, jejímž majitelem je pan Kamil Kučerko.

 

Fotogalerie

Zástavby vozidel určených pro zabezpečení mobilních servisních a pohotovostních služeb jsou bezesporu jednou ze základních a ze strany našich odběratelů a klientů i velmi častou formou zájmu o vytvoření vzniku vzájemné spolupráce. Konečný výsledek a vlastní smysluplnost jsou jednou ze stěžejních problematik, kterou v rámci našeho autorizovaného zastoupení firmy Sortimo v České republice téměř každodenně řešíme.

Fotogalerie

První letošní vlaštovka a pozdrav od FD servis Praha, s.r.o. pro Slovenskou republiku. Sanitní vozidlo Volkswagen Transporter T5 se skříňovou nástavbou System Strobel a ve výbavě mobilní jednotky intenzivní péče přesně v souladu s příslušnou vyhláškou EN 1789 platnou ve Slovenské republice. Toto sanitní vozidlo bude do provozu nasazeno privátní společností v Trenčíně - Zdravotná doprava s.r.o.. Modifikace sanitního vozidla a jeho zástavby, které ve své kategorii jako jediné umožňuje mimo samozřejmých nadstandardních jízdních vlastností zabezpečit i zcela mimořádné prostorové požadavky pro práci posádek v sanitním prostoru, je v tomto případě ještě nadčasově vybavena zabudovaným systémem kamer, speciálním PC vybavením, umožňujícím sledování a záznam průběhu zásahu, přenosu dat na dispečink, navigačním systémem v několika úrovních a možností mobilního připojení na internet. Základní vybavení vozidla této kategorie samozřejmě zůstalo stejné a tak je sanitka vybavena speciálním hydraulickým elektronicky řízeným stolem nosítek a sklopnými a otočnými a polohovatelnými sedadly od firmy PB MeTech GmbH, soupravou nosítek se zádržným dětským systémem od firmy Stollenwerk, vzduchovým odpružením zabezpečujícím jízdní komfort a zvýšení maximální možné hmotnosti vyráběným firmou Goldschmitt AG a výstražnými světelnými a zvukovými systémy WHELEN.

Fotogalerie

Představujeme Vám koncepci a provedení zástavby interiéru sanitního vozidla společnosti Atlas na podvozku Mercedes-Benz Viano.

 

Fotogalerie

WOLKSWAGEN MAGAZIN 04/2006.

 

 

Celý text

Zástavba servisního vozidla Volkswagen Transporter T5 pro společnost TSK.

 

Fotogalerie

Varianta řešení na splnění požadavku  bezpečné přepravy materiálu ve vyjímatelném přepravním boxu ve vozidle Volkswagen Transporter T5.

 

Fotogalerie

Pro informaci a eventuální inspiraci předkládáme obrázky zástaveb a nejrůznějších úprav užitkových a servisních vozidel realizovaných naší firmou dle požadavků a potřeb konečných uživatelů v měsíci lednu a únoru 2007. Finální zástavby vozidel dle přání a potřeb konečných uživatelů jsou pro FD servis Praha, s.r.o. naprostou samozřejmostí. Systém Sortimo Globelyst a jeho neskutečná a téměř nevyčerpatelná variabilnost, umožňuje plnit požadavky svých odběratelů prakticky celém rozsahu.

Fotogalerie

Skutečně mimořádný zájem o koncepci sanitních vozidel Volkswagen T5 se skříňovou nástavbou System Strobel, ve verzi 4Mottion, s motorem 2,5 TDi o výkonu 128 kW a s maximální možnou hmotností 3.500 kg, není s ohledem na současnou realitu ve výběru vhodných podvozků pro přestavbu na sanitní vozidla nic neočekávaného. Tato koncepce je ve většině evropských zemí stále oblíbenější a vyhledávanější, neboť splňuje i ta nejpřísnější kritéria možnosti splnění hmotnostních limitů pro zdravotnickou výbavu dle EN 1789, aniž by bylo nutno volit alternativu vozidla s větší hmotností, která nemají a nemohou mít srovnatelné jízdní vlastnosti jako vozidlo Volkswagen Transporter T5 ve výše uvedené výbavě. Rozhodli jsme se do fotogalerie zařadit i několik obrázků z výroby v Aalen, kde je skříňová nástavba na podvozek montována a několik doposud nepublikovaných obrázků vozidel provozovaných v ČR. 

Fotogalerie

Společnost Ambulance Meditrans s.r.o. posílila svůj vozový park dalším sanitním vozidlem na podvozku Volkswagen Transporter T5.

 

Fotogalerie

První letošní sanitní vozidlo vyrobené naší společností na podvozku Volkswagen Transporter T5, bylo předáno v Autosalonu Tukas a.s. v Praze 10. dne 16.1.2007.

 

Fotogalerie

Nový velitelský automobil Škoda Fabia pro HZS DP. Podrobnosti - viz. popis převzatý z webových stránek.

Celý text

Fotogalerie

ZZS Jihočeského kraje v rámci obměny svého vozového parku a přijaté koncepce neustálého zvyšování bezpečnosti a komfortu pro převážené pacienty a posádky, zařadila do provozu 5 nových silničních ambulancí na podvozku Volkswagen Transporter T5 v provedení s pohonem všech čtyř kol - 4Mottion a skříňovou ambulantní nástavbou. Koncepce zástavby, použité zástavbové prvky a komponenty, včetně konečné podoby grafického označení je plně v souladu s evropskou normou EN 1789. Finální podoba interiéru je díky prostorovým možnostem skříňové nástavby a průběžné spolupráci s pracovníky jednotlivých oblastních středisek Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje v naprosté shodě s jejich potřebami a požadavky. Jsme potěšeni, že jsme měli možnost venkovní grafické značení pro potřeby zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje na těchto vozidlech realizovat v souladu s postupně stále více prosazovanou a preferovanou evropskou dohodou a v doporučeném zeleno žlutém barevném provedení s použitím reflexních prismatických fólií Reflexite. Pro informaci předkládáme několik obrázků.

Fotogalerie

Video

Workshop 2006 - I. ročník. Akce pořádaná v Brně ve dnech 30.11. - 1.12.2006. společností Import Volkswagen Group, s.r.o. Na této akci  došlo k setkání zástupců firem zabývajících se zástavbami a přestavbami vozidel Volkswagen,  specialistů prodeje užitkových vozidel v síti Volkswagen v České republice a zástupců vedení Import Volkswagen Group, s.r.o.. Naše společnost na této akci dostala příležitost představit izotermickou zástavbu vozidla Volkswagen Crafter realizovanou se společností Carrier Transicold Česká republika, zástavbu malého servisního vozidla v systému Sortimo Globelyst na podvozku Volkswagen Caddy, zástavbu speciálního vozidla pro potřeby Vojenské policie České republiky na podvozku Volkswagen Transporter Transporter T5 a plně vybavenou  skříňovou nástavbu sanitního vozidla pro potřeby Záchranných služeb, jejíž finální úpravu v rámci uzavřené dohody o spolupráci realizovala a představila společnost SICAR.

 

Fotogalerie

Článek otištěný v Rescue report 3/06 je třeba doplnit informací, že od 1.11.2006 lze objednat do tohoto vozidla ve verzi 4 Mottion, motor 2,5 TDI o výkonu 128 kW.

 

Celý text

Představujeme sanitní vozidlo Volkswagen Transporter T5 kategorie DNR, které vyrobila naše společnost pro plzeňskou soukromou dopravně zdravotní službu, jejíž majitel je naším váženým zákazníkem. Lakování nárazníků a vkusné  grafické označení  jen umocňuje celkový vyrovnaný estetický dojem.

Fotogalerie

Volkswagen Caddy - ve variantě servisního vozidla. Komfort jízdy s tímto vozidlem zvyšuje úprava přepážky mezi kabinou řidiče a nákladovým prostorem. Tato úprava spočívá v nahrazení  plastové mřížky a následnou  montáží speciálně vyrobených auto skel  usazených ve formovaných dílech.

Fotogalerie

"Silák" Volkswagen Crafter ve variantě izotermické zástavby realizované ve spolupráci s Carrier Transicold ČR.

 

Fotogalerie

VOLKSWAGEN MAGAZÍN číslo 03/2006.

 

 

Celý text

WHELEN - výrobce výstražných zařízení - značka, která je hodnocena ze strany našich zákazníků a odběratelů pro svoji  energetickou nenáročnost, účinnost, bezporuchovost a estetickou nadčasovost, jako technicky nejdokonalejší současná absolutní světová špička. Ukázka montáže světelných výstražných souprav na vozidlech Volkswagen Caddy. 

Fotogalerie

Poptávka po kompletně vybavených servisních vozidlech, jejichž zástavba plně respektuje potřeby uživatele a provozovatele a  plnění legislativních podmínek o provozu vozidel na pozemních komunikacích, zejména z hlediska konečných provozních hmotností a bezpečnostních požadavků je již každodenní samozřejmostí. Systém Sortimo Globelyst a jeho téměř nepopsatelná variabilnost je v tomto oboru naprostou jedničkou.

Fotogalerie

Měli jsme možnost otestovat již celou řadu sanitních vozů, postavených na různých podvozcích. Poslední test, kdy jsme měli k dispozici vůz se sendvičovou sanitní nástavbou založenou na podvozku Volkswagen Transporter T5, byl svým způsobem mimořádný. Přiznám se, že natolik technicky propracovaný vůz jsem dosud v rukou neměl. Více v Technickém Týdeníku č.21/2006.

Celý text

"Bezpečná sanitka" a její hodnocení v odborném  časopise Auto Profi.

 

 

Celý text

Psali o nás. Zájem o sanitní vozidlo Volkswagen Transporter T5 se skříňovou nástavbou System Strobel je skutečně mimořádný. Představujeme Vám článek, který o tomto vozidle a jeho koncepci vyšel v posledním čísle odborného časopisu Doprava a silnice 9/2006.

 

 

Celý text

V návaznosti na představení sanitního vozidla Volkswagen Transporter T5 se skříňovou nástavbou na letošním Autotec 2006, nyní probíhá ve spolupráci s Import Volkswagen Group Česká republika akce, umožňující konkrétním zájemcům posoudit a odzkoušet toto vozidlo a jeho koncepci přímo v místě svého působiště, tedy na jednotlivých střediscích v rámci celé České republiky.

Fotogalerie

Brno - Auototec 2006 -  první oficiální představení sanitního vozidla Volkswagen Transporter T5 se skříňovou nástavbou.

 

Fotogalerie

Představujeme Vám řešení zástavby vozidel určených pro převoz baleného zboží, které potřebuje při expedici zachování konstantní požadované teploty. Ve spolupráci s firmou Carrier a s použitím prvků Sortimo Globelyst, je do klasické izotermické zástavby realizována montáž policového systému, jehož variabilita dokáže uspokojit prostorové požadavky pro převážené zboží. Celý policový systém, jehož hmotnost je díky použitým materiálům zanedbatelná, je snadno demontovatelný s možností jeho variabilního použití dle potřeby provozovatele.

Fotogalerie

Sanitní vozidlo Volkswagen Transporter T5 se skříňovou nástavbou.

Projekt, který vznikl díky spolupráci Import Volkswagen Group s.r.o. s naší společností FD servis Praha, s.r.o. a německými firmami...

Celý text

Fotogalerie

Sanitní vozidla Volkswagen Transporter T5 jsou tradičně pro svoje jízdní a kvalitativní vlastnosti naprosto bezkonkurenčně na prvním místě předmětu zájmu  provozovatelů, uživatelů a odborného tisku. Těší nás, že  koncepce a technologie zástavby vozidel této kategorie, kterou produkuje FD servis Praha, s.r.o. v odborných kruzích obstála a její hodnocení je velmi kladné. Dovolte, abychom Vás, návštěvníky našich www stránek s posudky a hodnocením seznámili.

Celý text

FD servis Praha, s.r.o. je autorizovaným a výhradním zástupcem kooperace firem WoodWay/WHELEN pro Českou a Slovenskou republiku. V této souvislosti byl naším hostem ve dnech 15 a 16.3.2006 pan Soren Heiberg, zástupce kooperace WoodWay/WHELEN pro EU. Díky tomu, že cestuje vozidlem které umožňuje i předvedení některých novinek z produkce WoodWay/WHELEN, zorganizovali jsme několik prezentací o které byl skutečně mimořádně velký zájem. Pro informaci připojujeme několik obrázků.

Fotogalerie

Po velkém úspěchu plného vzduchového odpružení pro Volkswagen Transporter T4 přichází firma Goldschmitt techmobil AG ve spolupráci s firmou FD Servis Praha s.r.o. na Český trh také s odpružením pro Volkswagen Transporter T5....

Celý text

Novinkou v naší nabídce je systém GLOBELYST od společnosti Sortimo. Nízké pohotovostní hmotnosti zastaveného vozidla je dosaženo díky Alu-Space-Frame struktuře, která zároveň zajišťuje efektivnější využití prostoru. Již se základní výbavou lze dosáhnout lepší ...

Celý text